" Csatlakozz a lázadókhoz!”
hajrá, magyarok!

Fantasztikus győzelemmel kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott

2017. július 17. 06:28

Bíró Attila Európa-bajnok csapata vasárnap a Margitszigeten 20-11-re diadalmaskodott a japán válogatott fölött.
Szép volt lányok!
Női torna, C csoport, 1. forduló: Magyarország–Japán 20–11 (4–1, 8–3, 5–2, 3–5) gólszerzők: Bujka 5, Keszthelyi, Tóth I. 4–4, Szilágyi, Antal, Gurisatti 2–2, Czigány 1, illetve Jamamoto, Arima 4–4, Inaba 2, Kajama 1.

A két csapat június elején Kínában a Kunshan Kupa negyeddöntőjében találkozott egymással, a magyarok akkor fölényes, 15–6-os győzelmet arattak, így a házigazdák számára kötelező volt a siker.

A kék sapkában játszó magyarok első támadásukból megszerezték a vezetést a Hajós Alfréd Uszodában, a vb első magyar gólját Bujka Barbara szerezte kipattanóból.

A kiváló center hatalmas fizikai fölényét érvényesítette a japánokkal szemben, második találatában sem tudták megakadályozni, a harmadik és negyedik hazai gólt a vb-újonc Szilágyi Dorottya lőtte. A japánok az első negyed utolsó percében emberelőnyből szépítettek.

Gangl Edina, a magyarok kapusa

Fotó: MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap

A második felvonást egy újabb Bujka-találat vezette fel, néhány pillanattal később pedig egy villámgyors lefordulás után a csapatkapitány Keszthelyi Rita is feliratkozott a gólszerzők közé. A rivális Takács Orsolya kiállítását büntette Arima Jumi szépségdíjas pattintásával. Nem maradt el a válasz, Czigány Dóra is meglőtte első vb-gólját.

A folytatásban Bujka pattintotta le magáról a fél japán védelmet, mielőtt a hálóba lőtt, majd Antal Dóra kiszorított szögből is bevette a kaput. Bujka viszonylag „leegyszerűsítette” a játékot, az első hozzá érkező passzt ugyanis azonnal a hálóba csavarta. A túloldalon a japánoknak harmadik alkalommal sikerült túljárniuk Gangl Edina eszén, míg a magyar gólok könnyedén születtek a centerposzton: ezúttal Tóth Ildikó érvényesítette erőfölényét. Nyolc másodperccel a nagyszünet előtt a másik vb-újonc, Gurisatti Gréta talált be, a japánok azonban egyetlen szekundummal a dudaszó előtt elképesztően távolról válaszoltak.

Japán góllal kezdődött a harmadik negyed – ekkor már Kasó Orsolya védte a magyar kaput –, de gyorsan helyreállt a rend, hiszen sorrendben Antal, Keszthelyi, majd Tóth is betalált, mielőtt az ázsiaiak újra eredményesek tudtak lenni. A fiatal Gurisatti találatát követően a nap legszebb jelenete következett: Keszthelyi szinte már-már férfias erejű és pontosságú csavargólja után a közönség még a lassításnál is felhördült.

Szilágyi Dorottya, a fehér sapkában pedig Szuzuki Kotori

A zárónegyed elején a japánok legjobbja, Jamamoto Minori már a negyedik gólját szerezte, majd az ellenfél emberelőnyből „kozmetikázta” tovább az eredményt. A túloldalon Keszthelyi a tehetetlen japán kapusnak addig lóbált, amíg az szinte már a víz alatt volt, majd Tóth találata magát egyedül szemben a hálóőrrel, egyik magyar sem hibázott. A hazaiak védekezése a végére kicsit fellazult, ezt Arima büntette két góllal, végül a 20. magyar gólt Tóth szerezte. A japánok egy szép emberfórral zárták le az összecsapást.

A magyarok kedden a franciák ellen folytatják szereplésüket, csütörtökön a hollandok ellen zárják a csoportkört, ahonnan az első helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe jut. Hajrá lányok, csak így tovább!