Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez történt eddig a Hosszú Katinka-ügyben

Pörge Béla

2016.11.22. 18:58

Idézzük fel, miként kezdõdött az úszónõ körüli botrány, és hogyan jutottunk el oda, ahol most tartunk.

Az ügy még 2015 decemberében kezdődött, amikor Hosszú Katinka összeveszett a Magyar Úszó Szövetséggel egy szerződés kapcsán. Két nappal karácsony előtt jelentette ki, hogy betelt nála a pohár.

A szerződésben, melyet nem fogadott el, 12 millió forintot ajánlottak fel a felkészülés támogatására, azonban ennek feltétele volt az is, hogy az úszónő vegyen részt a 2017-es budapesti vizes világbajnokság népszerűsítésében.

A botrány legemlékezetesebb momentuma is ezzel kapcsolatos. Hosszú Katinka január 6-án széttépte a szövetségtől kapott szerződését.

Az ötszörös világbajnok úszó ekkor elmondta, hogy a szövetség nem biztosítja a megfelelő feltételeket, közben viszont elvárja a világszínvonalú teljesítményt. Bár főleg a baloldali sajtóban merült fel, hogy Hosszú Katinka elhagyhatja az országot, ezen a sajtótájékoztatón azt is kijelentette, hogy imádja az Magyarországot és nem fog elmenni.

Mint tudjuk, Kiss László is részt vett ezen az emlékezetes sajtótájékoztatón. Beszélni is szeretett volna egykori tanítványával, azonban Hosszú nem állt vele szóba. Kiss szerint az olimpia előtt már inkább nyugodt légkörre lenne szükség, és a nézeteltéréseket nem a sajtóban kellene rendezni. Kiss László a 888.hu-nak elmondta, hogy Katinkának joga van széttépni a szerződést.

Gyárfás Tamás, a MÚSZ elnöke egy héttel később, 2016.január 13-án szólalt meg az ügyben. Õ akkor azt mondta, ez nem presztízskérdés.

Hosszú Katinka januárban sem az Év sportolója gálán, sem pedig a FINA éves díjátadóján nem jelent meg.

Az ügy ellenére áprilisban elsöprő többséggel szavaztak Gyárfás mellett a szövetség bizalmi szavazásán, pedig akkor a Kiss László-botrány is komoly indulatokat váltott ki az úszósporton belül és kívül egyaránt. Az olimpiához közeledve azonban lecsillapodtak a kedélyek, úgy tűnt, a Hosszú Katinka-botránynak vége lehet. A sportoló a férjével edzett, és már az ötkarikás játékok előtt is termelte az aranyérmeket, később pedig Rióban is a magyar csapat legeredményesebb sportolója volt.

Az olimpia alatt és után Gyárfás Tamás több nyilatkozatában is utalt arra, hogy szeretne békét kötni az úszónővel.

Közel három hónap szünet után, egy héttel ezelőtt Hosszú Katinka lemondásra szólította fel Gyárfást. Nyílt levelében többek között ezt írta:

teljes mértékben értetlenül állok Gyárfás Tamás azon nyilatkozatai előtt, miszerint minden a legnagyobb rendben van köztünk. A Szövetséggel való viszonyom továbbra is változatlan."

Hozzátette, az egy évvel ezelőtti állapotokhoz képest csak romlott a helyzet, de semmiképpen sem javult.

Másnap Gyárfás sajtótájékoztatón jelezte, hogy nem kíván lemondani, ugyanakkor mindent megtesz majd, hogy a problémákat megoldják. Még aznap előbb Gyurta Dániel, azután Kapás Boglárka szólalt meg az ügyben, jelezve, hogy szerintük is vannak gondok, és "nincs rend" a magyar úszásban. Hozzájuk csatlakozott még szerdán a többek között Bernek Pétert képviselő cég is, majd csütörtökön a Verrasztó testvérek, Dávid és Evelyn, illetve Kozma Dominik jelezték, egyetértenek abban, hogy

vannak gondok a sportágban, és a magyar úszósport jövőjét érintő reformokat szorgalmaztak."

Azóta a legfrissebb fejlemény az a vasárnapi nyilatkozat, melyet a Hosszú Katinka mellett kiálló úszók fogalmaztak meg arról, hogyan kellene javítani az úszósport helyzetén. Itt tartunk tehát most. Mi nem bocsátkozunk találgatásokba, azonban azt érdemes megjegyezni az üggyel kapcsolatban, hogy a Blikk már Gyárfás lehetséges utódairól cikkezik.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére