Ez az, amit nem kapsz meg a San Siróban

2017.02.20. 12:58

Meccsbeszámolók a három nyolcason! A hétrõl hétre jelentkezõ, megújult meccsrejárós sorozatunk idei második része.

A múlt hétvégén végre folytatódott a magyar foci, így az NB III is. Ahogyan tavaly az egyik beszámolóban már írtam, a III. Kerületi TVE már az új lelátó előtt léphetett pályára. Igaz, a teljes felújítás nincs még kész, hiányzik még pár dolog, tereprendezés stb., de szerencsére maga a lelátó már kész, és végül a pálya is alkalmas volt a játékra, így a meccs tulajdonképpen egy stadionavató volt, még ha hivatalos átadó nem is volt.

Az első pozitív sokk a lelátó hátsó része volt számomra. A Kalap utca felől lehet bemenni a stadionba, egy igazán impozáns, modern épületbe. A komplexum belülről is jól néz ki, jegyvásárlás közben ki lehetett látni a pályára is.

Látszott azért, hogy a felújítás alatt elszokott a közönség a belépőktől, így kialakult egy kisebb sor, sajnos sikerült lemaradnom az első öt percről. Cserébe pont előttem vágott át a soron a Videoton első csapatának edzője, Henning Berg. A "köszönöm" szó már megy neki magyarul.

A jegyárak amúgy hihetetlenek: diák/nyugdíjas 100 forint, felnőtt 500. Amit meg kapok érte, van olyan, mint az NB I-ben tízszer ennyiért...

Kiérve a lelátóra öröm volt látni, hogy egészen sokan kijöttek, a hivatalos nézőszám 310 volt, de ennél többnek tűnt a helyszínen. A lelátó egyébként 600 fedett ülőhellyel rendelkezik, ez pont alkalmassá teszi az NB II-re is a pályát.

Szintén nagy öröm volt, hogy a büfé maradt a régi helyén, ráadásul nagyobb ablakokat kapott, így tökéletes panoráma nyílik onnan a pályára. Már csak ezért is az ország legjobb sportbüféje, de egyébként a kínálat és a kiszolgálás is azzá teszi, rántott húsos (és natúr húsos) szendvicstől kezdve pogácsán át a perecig mindent lehet enni, még kókuszgolyót is, és van forró tea is. És persze a legfontosabb egy meccsen, a sör! Soproni van csapon 400 forintért. Ez nagyjából az átlagos stadionbeli ár és minőség, ráadásul a kora tavaszi időben nem is melegedett meg a félidő alatt.

Maga a meccs is jó volt, különösen az első félidő. A Kerület ellentmondást nem tűrően focizott, esélyt sem adva a Vidi második csapatának. A legenda, Kenesei Krisztián is jó volt, bírta az iramot. Több szép támadást vitt végig a hazai csapat, az egyik végén Kenő szerezte meg a vezetést. Utána is voltak helyzetek, de sajnos maradt az 1–0.

Talán az újdonság varázsa és a jó játék okozhatta, hogy kevésbé voltak beszólások az első félidőben, persze a bíró néha kapott ezt-azt. Az egyetlen parázs jelenet Barczi és egy hazai játékos összeszólalkozása volt. Ekkor Filó, aki már játékosként sem a hidegvéréről volt híres, majdnem berohant rendet tenni, úgy kellett lefogni.

Ha már a kispadok. A vendégeknél amúgy Milinte Árpád irányított, az ezredforduló magyar fociján felnövő nemzedék számára már-már legenda ő is. Elég vehemensen nyomta, a technikai zóna fogalmát nem ismerte, de sokat nem tudott kezdeni a csapatával.

A második játékrész már nem volt annyira jó, a Kerület folyamatosan egyre inkább a mezőnyben tartotta a labdát, és bár voltak helyzetek, azok kimaradtak. Megjöttek az oltások is, a kedvencem ez volt egy sérülésnél:

rúgd már ki a labdát, hát nem látod, hogy fáj a haverod lába?!"

— kapta az ívet az egyik fehérvári fiatal.

Az utolsó 10-15 perc sokkal izgalmasabb volt a kelleténél, a Vidi ziccereket is kialakított. A 80. perc kerül már jöttek az "idő spori!" bekiabálások, izgult a közönség. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Barczi elesett a 16-oson belül, a bíró sípolt. Ekkor valószínűleg nem én voltam az egyetlen, akiben megfagyott a vér. De szerencsére műesésnek ítélte meg a helyzetet, Barczi a második sárgájával kiállt. A szabadrúgás után vége is lett a meccsnek, megérdemelte a vastapsot a csapat, 1–0 lett a végeredmény.

Ahogy a képeken is látszik, nincs teljesen kész a felújítás, de ezek a meccsnézést nem befolyásolták. Ez alól egyedüli kivétel, hogy eredményjelző és hangosbemondó sem volt még, ez mondjuk hiányzott, de ennél nagyobb baj ne legyen, majd lesz az is.

Összességében egy nagyon jó vasárnap délután volt ez. Bevallom, amikor a felújítást kezdték, nem örültem, főleg, amikor lebontották a régi lelátót. De sikerült egy nagyon jó új épületet felhúzni, a pálya varázsa ugyanúgy megmaradt, viszont most már egy, a kornak megfelelő környezetben lehet drukkolni a Kerületnek. Óbudaiként büszke vagyok erre.