TOVÁBBJUTOTTUNK!!! - A németek megverték Észak-Írországot

2016.06.21. 17:39

Észak-Írország–Németország 0-1 (0-1)

Vége!!!!!! Németország megnyerte a mérkőzést, Magyarország pedig ott van a legjobb 16 között!!!

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

A csoport végeredménye:

91. perc

Özil elé pattan a labda, amelyet  állítás nélkül ellő 15 méterről, alig mellé

3 perc a ráadás

89. perc

Gomez kerül helyzetbe 16 méterre a kaputól, pontos de félerős lövését ölbe veszi McGovern

87. perc

Szöglet után a kifejelt labdát Hector veszi mellre, majd tüzel... az égbe,

84. perc: csere

Evans helyett McGinn

83. perc

Most Özil húz befelé jobbról, 24 méteres lövése alig megy kapu fölé.

82. perc

Kimmich keverget a jobboldalon, majd Gomez felé ível, aki kapura is fejel 8 méterről, kicsit kisodródva, de McGovern kiüti a labdát.

Az észak-írekről leginkább azt lehet elmondani, hogy ott vannak a gyepen. Kicsit unalmassá vált a meccs.

Még mindig jelentős a német nyomás, de olyan érzése van az embernek, mintha csak kötelességből tennék a játékosok, igazából már azt várják, hogy vége legyen a mérkőzésnek.

Sportszerű a mérkőzés. Kevés a szabálytalanság. Eddig nem is villant a sárga lap.

76. perc

Kimmich húz befelé a jobboldalról, 20 méterről próbálkozik, de lövése picit lecsúszik... utána német csere: Boateng helyett Höwedes lép pályára.

73. perc

Hector beadása centikkel ment el Gomez lába előtt az észak-ír kaputól 7 méterre.

70. perc: Csere

Ward helyett Magennis

69. perc: Csere

Khedira helyett Schweinsteiger

Nem igazán értem a németeket. Vezetnek, de csak 1-0-ra, viszont láthatóan visszavettek a tempóból. Igaz, hogy az ellenfél eddig teljesen veszélytelen, de ki tudja... egyszer kell csak nagyon elmenni és ott a baj.

Tovább tart a német fölény, bár az észak-írek olykor kimerészkednek a bunkerből, de nem túl nagy meggyőződéssel.

59. perc

Khedira lövését 18 méterről McGovern védi, a kipattanóra Gomez startol, de túl magasra pattan a labda, nem tudja megfejelni... Utána Észak-Írország cserél: Washington helyett Lafferty.

58. perc

Davies kezd bele egy nagy szólóba, legalább 50 métert vezette a labdát, de a végén elfogyott az erő és keresztezve mentett egy védő.

55. perc: Csere

Götze helyett Schürrle

Közben Lengyelország megszerezte a vezetést Ukrajna ellen. Blaszczykowski szerezte a gólt.

53. perc

Götze kerül óriási helyzetbe, de 6 méteres lövését McGovern hatalmas bravúrral védi.

46. perc

Elkezdődött a második félidő.

A csoport másik mérkőzésén eddig nem esett gól: Ukrajna-Lengyelország 0-0

Vége az első félidőnek. Németország 1-0-ra vezet, bár könnyedén vezethetne többel is. A lényeg  magyar szempontból, hogy jelen pillanatban továbbjutásra áll nemzeti csapatunk!!!

A német szurkolók elégedettek:

45. perc

Mókás jelenet, bár kicsit fájdalmas: Az oldalvonalnál Kimmich felszabadítását bedobásra blokkolta egy észak-ír, pont ott, ahol a partjelző asszisztens állt, akit majdnem kellemetlen helen talált el a labda.

Nem lesz ráadás!

41. perc

Özil passzol pontosan Gomez elé, aki 15 méterről eltöri labdát. Pedig ez is nagy lehetőség volt.

Nem csodálkoznék, ha lenne még egy német gól az első félidőben. Müller megérdemelné. Eddig olyan peches, mint a csoportunkban Cristiano Ronaldo.

10-1 a lövések száma a németeknek, és 67%-ban van náluk a labda. Óriási a fölény.

34. perc

Tovább tart a Thomas Müller szerencsétlenség show: egy lapos beadást követően 14-ről pontosan lő... a keresztlécre.

Sokkal jobbak a németek, teljesen megérdemelten vezetnek!

29. perc GÓÓÓÓÓL!!!

Gomez és Müller háromszögezik, Müller háttal a kapunak nem fordul rá, inkább visszaadja Gomeznek, aki a kimozduló McGovern mellett elegánsan lő el (0-1)

26. perc

Ellentánadás, ward iramodik meg, 24-ről lő, de Neuer könnyedén véd... Rögtön visszatámad a német válogatott, a jobboldalról Kimmich ad be, Müller fejel 11 méterről, de a bal kapufát találja el.

Mintha kézilabda meccset néznénk, csaknem hatos, hanem tizenegyes fal áll fel, a németek meg adogatnak körbe. A rést párszor már megtalálták, de eddig eredménytelenül

23. perc

Gomez mellel teszi a labdát Möller mellé, aki megint nagy helyzetbe kerül, de nem találja el a kaput.

19. perc

Özil próbál kapura lőni 13 méterről, de a lövés pillanatában Gomez megzavarja, így az elég sutára sikerül.

Utolsó felkészülési mérkőzésünket Németországgal játszottuk és 2-0-ra kaptunk ki. Azon az összecsapáson jobb volt nálunk a Nationalelf, de közel sem tudtak minket annyira beszorítani, mint most az észak-íreket.

15. perc, most már elég rendesen borul a pálya. Beindultak a németek.

12. perc

Khedira és Kimmich is lőhetett kapura, előbbit blokkolták, utóbbi túl magasan emelt kapura.

11. perc

Özil kerül helyzetbe az észak-ír kaputól 12 méterre, de szó szerint luftot rúgott, így tisztázott a védelem.

8. perc

Óriási német helyzet! Özil pörgetett Müller elé, aki így kilépett a védők között, már csak McGovernnel állt szemben, de nem tudott ellőni mellette.

Némi meglepetésre, nem lehet érezni az előzetesen várt hatalmas német nyomást. Többet van náluk a labda, de nem borul fel a pálya. 5 perc telt el.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés. Észak-Írország zöldben, a németek fehér mezben.

Az észak-ír szurkolókkal nincs probléma:

Üdvözlöm olvasóinkat!

Az Észak-Írország-Németország összecsapás a magyar válogatottat is érinti, hiszen ha a Nationaelf megveri a szigetországi nemzeti csapatot, akkor az azt jelenti, hogy Bernd Storck és válogatottunk a legjobb 16 között érezheti magát.

Ugyanebben a csoportban, ugyanebben az időben játsszák a Lengyelország-Ukrajna mérkőzést. Az már korábban kiderült, hogy az ukrán csapat komoly meglepetést okozva kiesett, a lengyelek viszont még csoportelsők is lehetnek, ha nyernek. Ennek a mérkőzésnek az alakulásáról is értesítelek benneteket.