Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

ENSZ emberi jogi képviselõ: a migráció az életünk része, ha tetszik, ha nem

Forisek Ádám

2018.02.25. 10:58

Birgit Van Hout, az ENSZ emberi jogi fõbiztosának európai képviselõje szerint a migráció globális jelenség, és az életünk része. Ebbõl indul ki az ENSZ új migrációs tervezete is.
BRÜSSZEL, 10:58

Birgit Van Hout, az ENSZ emberi jogi főbiztosának európai képviselője szerint a migráció globális jelenség, és az életünk része. Ebből indul ki az ENSZ új migrációs tervezete is. 

A képviselő múlt pénteken bírálta az új magyar törvénymódosítási javaslatot a civil mozgalmakról. Ez az a javaslatcsomag, amely a migrációt elősegítő NGO-k működését tenné ellenőrizhetőbbé.

Birgit Van Hout most az M1-nek adott interjújában hangsúlyozta, hogy két fontos szempont van a számukra: az első, hogy a javaslat kipécézi azokat a szervezeteket, amelyek a migránsokkal és a menedékkérőkkel foglalkoznak, a megkülönböztetés tilalma a nemzetközi emberi jogi szabályozás egyik fontos alapelve. A másik dolog a képviselő szerint a támogatások megadóztatása. Elmondása szerint az adminisztratív teher a civil szervezetek számára egyre bonyolultabbá válik, ami nem megengedhető.

A Stop Soros törvénycsomagot már tervezet formájában bírálta az ENSZ, a képviselő szerint ez azért van, mert az ENSZ főtitkára, Antonio Guterres, mióta hivatalba lépett, hangsúlyozta a megelőzés fontosságát. Ezt figyelembe véve gondolták úgy, hogy megengedhetik magunknak azt a szabadságot, hogy bírálják a törvénycsomag tervezetét, mielőtt az a parlament elé kerül.

A kárpátaljai magyarságról mély hallgatás van

Hazánk és Ukrajna között egy viszonylag súlyos konfliktus alakult ki a kárpátaljai magyarságot rendkívül hátrányosan érintő új ukrán oktatási törvény miatt. Ugyanakkor erről az ENSZ még a mai napig nem adott ki semmilyen nyilatkozatot.

Birgit Van Hout szerint a kisebbségek védelme a nemzetközi emberi jogi szabályok fontos része, és mint ilyen, az irodájuk erre is nagy figyelmet fordít. De ami az ukrajnai tevékenységüket illeti, az különleges mandátum alapján zajlik, gyakorlatilag a károk, veszteségek felmérésére korlátozódik, elsősorban a konfliktus miatt. Jelenlétük Ukrajnában a konfliktusra fókuszál.

Ennek eredménye, hogy nem lehet látni semmilyen jelentést vagy publikációt, ami a magyar kisebbséggel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozna.

 

Birgit Van Hout szerint az ENSZ új globális egyezménye abból a perspektívából indul ki, hogy a migráció az életünk része, akár szeretjük, akár nem, mert globális jelenség. Az az elképzelés, hogy minden migráns Európába törekszik, "egyáltalán nem pontos." A legtöbb migráns, a legtöbb menekült a származási országának környezetében marad, vagy szomszédos országokba menekül át, vagy országon belül válik hajléktalanná – fűzte hozzá.

Közölte: az ENSZ abból indul ki, hogy egy globális problémára globális megoldást kell találni. Ezért fontos minden ország számára, köztük az uniós országok számára is, hogy foglalkozzanak ezzel az üggyel.

Mindegy ugyanis, hogy milyen magasra emeljük az akadályokat az emberek előtt, az okok, amelyek kikényszerítik a migrációt, hogy az emberek elhagyják az országot, ahol addig éltek, továbbra is megmaradnak.”

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére