Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ennyit a "békés iszlám" mítoszáról

Forisek Ádám

2017.10.04. 18:58

Egy friss kutatás többek között arról értekezik, hogy a brit dzsihadisták döntõ többsége úgynevezett "nem erõszakos iszlamistákhoz" köthetõ.
LONDON, 18:58

Egy friss kutatás többek között arról értekezik, hogy a brit dzsihadisták döntő többsége úgynevezett "nem erőszakos iszlamistákhoz” köthető.

A Tony Blaire Institute for Global Change (TBIGC) nevű agytröszt 113 terrorista bevonásával végezte el a kutatást, 1980-tól egészen napjainkig követve a dzsihadisták tevékenységét.

A kutatás kimutatta, hogy a brit dzsihadisták 67 százaléka mindössze hat (!) szélsőséges hitszónokhoz köthető, az összes terroristát ez a hat személy radikalizálta közvetlen vagy közvetett módon. Helyet foglal a hat ember közt például a hírhedt Anjem Choudary is, akiről mi is megemlékeztünk már.

További érdekessége a kutatásnak, hogy gyakorlatilag lerombolja a „békés iszlám” mítoszát. A vizsgált terroristák 77 százaléka ugyanis „békés” iszlamista gyülekezeteket látogatott mielőtt terrorizmusra adta volna fejét. Ezen muszlim csoportosulások zöme a mai napig zavartalanul tevénykedik Nagy-Britanniában.

A TBIGC kitér az online propagandára is, amelyből Nagy-Britanniában fogyasztják a legtöbbet. Az internetes dzsihadista tartalmat főleg a nők fogyasztják, a nők 44 százaléka radikalizálódik online anyagok hatására, míg a férfiaknál ez mindössze négy százalék. Ezen kívül egy családi komponens is megfigyelhető a dzsihadizmusban, a vizsgált nők 61 százalékának ugyanis van olyan rokona, aki az iszlamista terrorizmushoz köthető.

A kutatás azt javasolja, hogy több odafigyeléssel próbálják meg megakadályozni a radikalizálódást a börtönökben és az egyetemeken is, ugyanis a terroristák zöme a felsőoktatásban is részt vett – 31 százalékuk ment egyetemre, ennek a 31 százaléknak a fele tudományos, mérnöki, orvosi tanulmányokat folytatott.

A kutatást végzők szerint a dzsihadizmus elleni harcban a rendőrségnek is fontos szerep jut, például olyan mecsetek lekapcsolásával, amelynél fennáll a radikalizáció gyanúja.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére