Ennél jobban nem lehetett kiélezni: büntetõkkel bukta el a Gyõr a Bajnokok Ligáját

2016.05.08. 21:16

Le a kalappal a Győri AUDI ETO női kézilabdacsapata előtt. A Bajnokok Ligája budapesti Final Fourjában két napon keresztül fantasztikusan kézilabdázott. Nem is olyan apró és fájdalmas szépséghibája az egésznek, hogy a román CSM Bucuresti elleni döntőt büntetőkkel veszítette a Győr.

Miután az elődöntőben egy elképesztően izgalmas mérkőzésen legyőzték a montenegrói Buducsnoszt Podgorica együttesét, abban bíztunk, hogy a döntőben nem lesz ilyen nehéz falat az alig 10 éves klubcsapat, a CSM Bucuresti.

Sajnos tévedtünk. Részemről abban is, hogy az elődöntőbeli izgalmakat szinte elképzelhetetlen fokozni.

A csapatok 18 percen keresztül fej-fej mellett haladtak, ekkor volt először, hogy a magyar lányok 2 góllal tudtak elhúzni (8-6). A bukaresti együttes szívósnak bizonyult és alig 6 perc alatt egalizált (10-10). Sőt, egy időn túli hetessel a félidőre az előnyt is megszerezte. (12-13)

Innentől kezdve az első 30 perc forgatókönyvét láthattuk, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. Öldöklő, de sportszerű volt a csata. Az 55. percben kezdhettünk el egy picit bizakodni, mert ekkor 21-19 állt az eredményjelzőn a Győr javára. Bradeanuék viszont újra felkapaszkodtak, megint egyenlő lett az állás (21-21). De még ez sem volt baj, mert 21 másodperccel a vége előtt heteshez jutottunk, amelyet Görbicz Anita magabiztosan értékesített. Viszont nem bírta megtartani az előnyt a Győr, 5 másodperccel a vége előtt Torstensson sáncról irányt változtató lövése bevánszorgott a hálóba Grimsbö mellett. Óriási pech, de óriási meccs is egyben, amelyen a románoknál Isabelle Gulldén kiemelkedőt nyújtott, a 60 perc alatt 13-szor talált a győriek kapujába. BL-döntőn. Már-már emberfeletti. (22-22)

Jöhetett a hosszabbítás, amely hibátlanul kezdődött, az első 5 percet 2-0-ra hozták Lökéék. Újra kézben volt a mérkőzés, de megint kicsúszott. Gulldén megint kezébe vette a CSM sorsát és a kétszer 5 perc hosszabbítás végére sikerült ledolgozni a hátrányt. (25-25)

A büntetőkre maradt a döntés, amelyben a CSM Bucuresti bizonyult jobbnak és megnyerte a Bajnokok Ligáját. Az igazat megvallva, nem érdemtelenül, mert a román csapat is remek hétvégét tudhat magáénak. Mégis sajnálhatjuk a Győrt, mert nekik sem lett volna érdemtelen a győzelem.

NÕI KÉZILABDA BL, FINAL FOUR

DÖNTÕ

GYÕRI AUDI ETO-CSM BUCURESTI (román) 25–25 (12–13, 22–22, 24–22) - hetesekkel: 26-29

GYÕRI ETO: Grimsbö – Orbán Adrienn, Sulland 3 (3), Groot 4, Löke 8, Amorim 5, Kovacsics 2. Csere: Kiss É. (kapus), Broch 1, Alstad, Knedlíková 1, Görbicz 1 (1)

CSM BUCURESTI: Grubisic – Martín 3, L. Jörgensen, Bradeanu, Torstensson 3, Manea 3, Fisker. Csere: Pessoa (kapus), Gulldén 14 (8), Rodrigues 1, Varzaru 1, Curea.