Svédország - Olaszország 0-1, az olasz válogatott továbbjutott

2016.06.17. 14:58

Az E csoportban a döntetlennel rajtoló svédek a minimalista játékkal, de ennek ellenére a belgákat magabiztosan legyõzõ Olaszországgal találkoznak a Stadium Municipalban, Toulouseban. A találkozót Kassai Viktor vezeti. Kövesse ÉLÕ közvetítésünket.

OLASZORSZÁG–SVÉDORSZÁG 1-0 (0-0)

Vége a mérkőzésnek! Az olaszok megnyerték ezt a kissé vontatott mérkőzést, ezzel biztos továbbjutó csoportjából. A svédek viszont nagy bajban. Az utolsó fordulóban Belgium ellen kell kivívniuk a 16-ba jutást. Nem egyszerű feladat.

90+5. perc

A svédek protestálnak, mert szerintük 11-est érdemeltek volna. Hatalmas kavarodás volt az olasz 16-oson belül, többen estek keltek - olaszok és svédek egyaránt - Kassai nem fújt. A visszajátszás alapján jól tette. A svédek nagyon akartak egy büntetőt.

Hihetetlenek az olaszok. Szinte végig a védekezéssel foglalkoztak, majd jön Eder, aki az egész meccsen semmit nem csinált, és a jelek szerint ő dönti el, illetve lövi tovább csapatát a 16 közé.

3 perc ráadás

90. perc

Candreva tör be a 16-on belülre a jobboldalon, majd éles szögből lő. Isaksson véd.

88. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Zaza lefejeli a labdát Eder elé aki 20 métert vezette a labdát, majd 16-ról tökéletesen lőtte ki a bal alsót! (1-0)

3 perc van hátra a rendes játékidőből. A második játékrész egy fokkal jobb, mint az első.

85. perc: Cserék:

Guidetti le, Berg be a svédeknél, Florenzi le, Sturaro be az olaszoknál

82. perc

Giaccherini cselezget a baloldalon, pontosan ível Parolo felé, aki 6 méterről a felsőlécre fejel. Eldönthette volna a mérkőzést.

79. perc: Cserék a svédeknél

Forsberg le, Durmaz be, illetve Ekdal le és Lewicki be.

Picikét megélénkült a mérkőzés.

74. perc: Csere

De Rossi le, Thiago Motta be.

72. perc

Óriási helyzet. Olsson lőtte be élesen a labdát balról, a hosszú kapufánál 1 méterről Ibrahimovics fölé lő. Nem ezt szoktuk meg tőle.

A svéd szurkolók jobb híján a himnuszukat éneklik.

70.perc: az első sárga

De Rossi kapja.

Egy érdekes adat: 68 perc elteltével az olaszok 83, a svédek pedig 79.1 kilométert futottak.

Kassai nagyvonalúan és jól vezeti a mérkőzést. Rá nem lehet panasz.

64. perc

Florenzi ment el a baoldalon, beadása a hosszún érkező Giaccherininek volt jó, de már csak kisodróva tudott kapura lőni. Isaksson gyors vetődéssel védett.

60. perc: Csere az olaszolnál

Pelle le, Zaza be. Történés.

12 perc telt el a második félidőből. Lent olvasható, mennyi minden történt. Leginkább gyürkőzés a felező környékén. Egy-egy elfutás a széleken gyatra beadásokkal. Dzsudzsák megmutathatná a pályán lévőknek, hogy kell rendesen beadni.

49. perc

Éder iramodott meg a jobboldalon, pontosan passzolt befelé Graziano Pellének, aki felpörgette magának a labdát, majd messze mellé és fölé lőtt.

46. perc

Elkezdődött a második félidő. Egyik oldalon sem volt csere.

Bízzunk benne, hogy a második játékrész jobb lesz.

Látszik a meccsen, hogy az olaszoknak tökéletesen megfelel a döntetlen, míg a svédek igyekeznek kijavítani az első forduló apró fiaskóját, az Írország ellen elhullajtott pontokat. Eddig kevés sikerrel. Nincs elég elképzelés a támadásaikban, a rutinos taljánoknak ujjgyakorlat ezek megállítása.

A két válogatott eddig 22-szer találkozott egymással. Ezekből Olaszország 10-szer nyert, Svédország pedig 6-szor.

Félidei statisztikák az uefa.com adatai alapján:

Nem egy körömpusztítást kiváltó összecsapás.

Ráadás nélkül vége az első félidőnek!

42. perc

Újabb Kallström szöglet Ibra felé, de a svédek csillagát szorongatják a védők, nem tud kapura fejelni. Tipikus jelenet a mérkőzésen.

40. perc

Helyzetecske. Ibrahimovics éktársa, Guidetti lőtt 20 méterről az égbe. Maga a támadás kecsegtető volt.

38 perc telt el, és nem érezni, hogy eshet egy gól. Már egy helyzetnek is örülnénk. Az olaszok védekezése hibátlanul működik, de nem ettől szép a foci.

A svédek idegesek Kassaira. Szerintük sokszor fúj az olaszok javára, amikor az olaszok megjátsszák a "nagyhalált".

A svédek 56%-ban birtokolják a labdát.

Sokkal jobbak, mint az írek elleni mérkőzésen, de az olaszok nagyon szervezettek.

Az utóbbi percekben a svéd válogatott lényegesen agilisebb.

28. perc

Kallström jobboldali szabadrúgására Ibrahimovics érkezett, az ötös hosszú sarkánál fejelt, de Kassai les címén fújt. Helyesen.

Jó iramú az összecsapás, csak a helyzetek hiányoznak és a gól.

A csapatok főként a szélen próbálják vezetni támadásaikat. Több beadást is láthattunk, de a védők mindannyiszor tisztáztak. 23. perc.

18. perc

Kallström lő lapura 18 méterről, kicsit balról, de emelésszerű labdáját Buffon ölbe kapta.

Negyedóra telt el a mérkőzésből, jobbára a mezőnyben zajlik a játék. A svéd válogatott is kezdeményezőbb lett, de eddig teljesen veszélytelen.

10. perc

Florenzi tört be a 16-on belülre, baloldalról, 12 méterről lőtt, de Isaksson könnyedén védett.

6 perc telt a mérkőzésből, az olaszok támadóan lépnek fel, de veszélyt még nem jelentettek.