Románia kiesett! Svájc - Franciaország 0-0, Románia - Albánia 0-1

2016.06.19. 20:15

Két mérkõzést követhettek figyelemmel élõ közvetítésünkben a labdarúgó Európa-bajnokságról. A fõ hangsúly a Franciaország - Svájc találkozón volt, míg az A csoport utolsó fordulójából a másik, a román - albán összecsapást szinten követtük, de csak eredmény szinten. Számunkra jól alakultak az események.

Franciaország - Svájc 0-0, Románia - Albánia 0-1

Mire lesz elég az albánok 3 pontja? Nekünk jó, mert így egyre közelebb a 100%-os továbbjutáshoz Magyarország még egy esetleges portugáloktól elszenvedett vereség esetén is.

Franciaország így csoportelső 7 ponttal. Svájc 5 pontos, Albánia 3, Románia 1 ponttal mehet haza. Lassan mi is.

Jó ez az iksz mindenkinek! Nincs volt a végén nagy rohanás.

Ha Svájc csoportmásodik, most az, akkor vélhetően a lengyelekkel játszanak a 8 közé.

0-1 továbbra is a Románia -Albánia mérkőzés.

87. perc: Schar kezezik, Ginac emelgetése után. Szabadrúgás a franciáknak 20 méterről! Sorfalba lövi Payet.

Kezdődik az utolsó öt perc. Jönnek a francia gólok?

83. perc: Koscielny kap egy sárgát. A svájci szabadrúgás nem jó. A svájciak még nem találták el a kaput a meccsen. Viszont négy mezük is elszakadt. Ha más nem, ebben jók számaik.

80. perc: Payet Pogba lekészítése után mellé lő. Ereje volt megint.

Shaqiri le, Fernandes be a svájciaknál. Rens-ben játszik, itt Franciaországban.

Matuidi  pályán Griezmann helyett.

76. perc: AZ EB TÁMADÁSA: Sissoko valami hihetetlenül vitte végig a labdát a pálya jobb szélén, remekül ívelt át a másik oldalra, ahol Payet kapásból a felső lécre vágta. Majdnem bepattant, de nem. Sommer csak nézte a 3. francia kapufát.

74. perc: Sefervic lép pályára, Embolo le.

71. perc: Románia - Albánia 0-1, itt pedig tényleg leült a meccs, de a franciák mindig az utolsó percekben lőnek gólt, szóval bármi lehetséges.

Lehet, hogy leül a meccs? Mind a két csapatnak jó a döntetlen.

64. perc: Svájci helyzetecske, egy szögletet Shaqiri teker fölé.

62. perc: Jön Dimitri Payet, aki Platini után az első francia lehet, aki három Eb-csoportmeccsen gólt lő. Most kettőnél jár. Koman jön le.

60. perc: Románia - Albánia 0-1

Pogba továbbra is kiváló és a francia csapat is veszélyes, de Svájc sem esélytelen. Jó a meccs.

57. perc: Sommer valóban nagy védése Griezmann átvétele és lövése után. Jó lövés, szép védés. Előtte Pogba igen erőszakosan hozta fel a labdát.

56. perc: Llorisnak kell kifutnia a kapujából és mentenie, egy rossz megmozdulás után a kiugró svájci támadó elől.

Utána Griezmann lőne, de blokkolják. Majd kidurran a labda! Ilyen is van.

52. perc: Sissoko szerez meg egy eladott labdát, Ginac kapja, lő, de Sommer megfogja. Jól villannak a franciák.

Közben 9-4-re feljönnek a svájciak a szögletek terén.

47. perc: Embolo passza Shaqirinek, a beadást Sagna megoldotta. Svájci lehetőség tehát.

FOLYTATÓDIK

A 0-0-ás állás azt jelenti, hogy pillanatnyilag Franciaország 7 ponttal csoportelső, Svájc 5 ponttal második, míg Albánia megelőzi Romániát és 3 ponttal csoportharmadik. Románia  1 ponttal biztos búcsúzó. Most.

SZÜNET a román meccsen is: Románia - Albánia 0-1.

45. perc: FRANCIAORSZÁG - SVÁJC 0-0, SZÜNET

VEZET ALBÁNIA 0-1 Sadiku a 43. percben. Bajban a románok!

Az albánok történelmi ,első Eb-góljukat szerzeték. Memushaj átadását váltotta gólra Sadiku, de Tatarasanu, a románok kapusa nagyot hibázott, mert kilépett a keresztlabdára. feleslegesen.

42. perc: Gignac ugrott ki veszélyesen, de Sommer kifutott és kirúgta a labdát a a mezőnybe.

Itt is 0-0, így mind a két csapat továbbjuthat. A franciák már korábban, Svájc pedig 5 ponttal.

40. perc: Románia - Albánia 0-0

9-2 a szögletarány, nincs svájci kaput eltaláló lövés, de azért veszélyes próbálkozás volt több is 12, igaz a franciáknak 22. A labdabirtoklás pedig 48-55 % Svájcnak!

35. perc: A nyolcadik francia szöglet, kettő volt a svájciaknak. De nem volt veszélyes a legutóbbi sem.

Pogba még a kapufájánál.

30. perc: Románia - Albánia 0-0, itt is és ott is a góltalanság az úr.

29. perc: Embolo lövése veszélye, miután Dzemaili jól tette vissza a svájci csatár elé, de közelről a védőbe lőtte a labdát.

25. perc: Kavarodás a svájci kapu előtt, Koscielny fejese után némi zavar a védekezésben, de végül felszabadul a svájci kapu előtere. Volt tömeg, de gól nincs.

22. perc: 0-0 mind a két meccs állása.

20. perc: Lille nem svájci város, eddig a franciák vannak otthon, de mire ezt leírjuk, addigra Rodriguez lő egy szépet majdnem középről, 17 méterről, de fölé. Rég volt veszélyes svájci próbálkozás.

Pogba most tényleg úgy játszik, mint aki sokat ért, ha nem is 100 millió eurót!

18. perc: Pogba pazar lövése 18 méterről, kapufa.

16. perc: Gignac lövése nem jó, de jók a franciák.

15. perc: Albánia - Románia 0-0, Franciaország - Svájc 0-0

Azért - nem meglepő módon - nem csak magyar szurkolók vannak Franciaországban. Lille:

14. perc: Koman és Pogba veszélyes, utóbbi lövése a bal szélről, 10-12 méterről veszélyes, de Sommer kiüti! Szép párharc lehet az övék.

12. perc: Sommer majdnem beejti Pogba lövését, a kapufára tolta. Francia szöglet.

Támadásban Svájc. Embolo lendületes.

8. perc: Svájci szöglet után óriási svájci helyzet!!! Kimard, pedig többen, leginkább Embolo gólt szerezhetett volna.

6. perc: A másik meccsen: Románia - Albánia 0-0

Itt vannak a gólok képen is.

A 2014-es gólszerzők: Dzemaili (81.), Xhaka (87.), ill. Giroud (17.), Matuidi (18.), Valbuena (40.), Benzema (67.), Sissoko (73.)

3 perc: Az első francia szöglet. Kifejelik a svájciak.

Most a 66 másodpercben nincs gól, a vb-n ilyenkor már Griezmann beköszönt!

MEGKEZDÕDÖTT

2014-ben a franciák 5-2-re verték Svájcot a világbajnokságon.

Mennek a himnuszok!

Franciaország - Svájc 21.00

Stade Pierre-Mauroy - Lille, Villeneuve-d’Ascq
Játékvezető: Damir Skomina (szlovén)

Kezdőcsapatok:

Franciaország: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Sissoko, Cabaye, Pogba - Coman, Griezmann, Gignac. szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Svájc: Sommer - Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez - Xhaka, Dzemaili, Behrami, Mehmedi, Shaqiri - Embolo. szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic

Az A csoport állása:

• 1.   Franciaország 2 2 0 0 4 1 +3  6 pont, már továbbjutott
  • 2.   Svájc                 2 1 1 0 2 1 +1  4
  • 3.   Románia           2 0 1 1 2 3 –1 1
  •  4.  Albánia             2 0 0 2 0 3 –3  0

A franciák már továbbjutottak, de a kérdés adott: csoportelső lesz-e Franciaország vagy Svájc meglepetést szerez, az Eb-n hajráspecialista házgazdák ellen? Hamarosan kiderül.

Albániának csak a győzelem megfelelő, de a megszerzett 3 pont kevés lehet a négy legjobb csoportharmadik közé kerülésre. Itt Romániának is fontos a győzelem, mert csak 4 ponttal lehet esélyük továbbjutni, igaz ha nyernek és a svájciak nagyon kikapnak, akár másodikak is lehetnek. Magyar vonatkozás ezen a találkozón, hogy magyar csoportharmadik helyezés esetén, ha ma Románia nem nyer Albánia ellen, akkor már valóban csak egy paraszthajszál valásztja el a Storck-csapatot a nyolcaddöntőtől.