Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre több lengyel menne az Egyesült Királyságba

888.hu

2017.05.10. 12:58

A legtöbb lengyel még a Brexit elõtt szeretne eljutni a szigetországba - áll a Puls Biznesu lengyel gazdasági hírportál felmérésében.
VARSÓ, 12:58

A legtöbb lengyel még a Brexit előtt szeretne eljutni a szigetországba – áll a Puls Biznesu lengyel gazdasági hírportál felmérésében. 

A kedden közzétett felmérést a Work Service munkaközvetítő cég megrendelésére a Millward Brown közvélemény-kutató készítette március végén, április elején. Miközben az utolsó, tavaly augusztusban készült felméréshez képest összességében csökkent a kivándorolni szándékozó lengyelek száma, most mégis 5 százalékkal többen vannak azok, akik a brit szigetekre való kivándorlást fontolgatják.

A Nagy-Britanniát célországnak tekintők száma 2015 ősze óta – amikor a konzervatív Jog és Igazságosság került kormányra – először ugrott meg. A kutatás során azt is megkérdezték az említett csoporthoz tartozóktól, hogy az Egyesült Királyságot a közeledő Brexit miatt tekintik-e célországnak – itt a válaszok 58 százaléka igenlő volt. A Puls Biznesu szakértői véleményekre hivatkozva azt írja: bár nem lehet tudni, hogy a személyek mozgását illetően milyen eredményre jutnak a kiválási tárgyalások, az Egyesült Királyságban letelepedni szándékozók közül azok lehetnek előnyösebb helyzetben, akik többéves tartózkodást mutathatnak ki.

Brit adatok szerint 2015 végén 831 ezer lengyel élt az Egyesült Királyságban, ők képezik ott a legnépesebb uniós bevándorló közösséget. Közülük a kilépési folyamat 2019-ben esedékes lezárása után 100-200 ezren térhetnek haza a lengyel fejlesztési tárca február végén közölt becslései szerint.

A Lengyel Külügyi Intézet becslései szerint a már az Egyesült Királyságban élő lengyelek közül 120-400 ezer fő a Brexit után nehezen szerezheti meg állandó lakhatási engedélyét. Az IBRIS közvélemény-kutató tavaly júliusi felmérése szerint viszont a kint élők több mint 60 százaléka nem szándékozik hazatérni.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére