Egy szûk másodpercen múlott: negyedik a nõi vízilabda-válogatott

888.hu

2016.08.19. 18:08

Hihetetlen balszerencséje volt a magyar női vízilabda-válogatottnak. Az olimpia bronzmérkőzésén az orosz válogatott ellen 12—12 döntetlent követően az ötméteresekkel bukta el a bronzérmet. Főként azért fájó, mert 1 másodperccel az összecsapás lefújása előtt még a magyar csapat vezetett.

Nehezen indult a mérkőzés, az első félidőben végig a mi válogatottunk ment az oroszok után. Két negyedet követően 7—6-ra vezetett az ellenfél. A hat dobott góllal nem is volt gond, de a 7 kapott túl sok volt. Ezen kellett volna javítani.

A válogatott javított is, a harmadik negyedben csak 1 gólt kapott, szemben a 3 találattal, így az utolsó 8 perc előtt Bujka Barbaráék vezettek. Sőt, még növelni is sikerült az előnyt, bő két perccel a vége előtt még a magyar nemzeti csapat vezetett kettővel 10—12.

Sajnos nem sikerült megtartani. Először egy előnyt használtak ki az oroszok, majd mi nem értékesítettük az utolsó támadásunkat. Ezzel nem is lett volna gond, mert csak 16 másodperc volt hátra a mérkőzésből. Viszont 6 másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültek az oroszok, amit a dudaszó pillanatában értékesítettek (12—12).

Következtek a büntetők. Az 6 páros nem hibázott, majd jött a hetedik sorozat. Liszunova belőtte, Kisteleki viszont kihagyta. Ezzel az orosz válogatott szerezte meg a bronzérmet.

A mérkőzés után a magyar lányoknál eltörött a mécses.

Ott volt már a kezükben az érem, mégis az oroszok vihetik haza. Szépen küzdöttek vízilabdás hölgyeink az olimpia mérkőzésein, ám ez most csak a negyedik helyre volt elég. Zsinórban harmadszor a játékok történetében.