Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egy német lap is arról ír, hogy sok iráni migráns várakozik Szerbiában, hogy az EU-ba juthasson

Tóth Dalma

2018.04.13. 19:30

Az irániak 2017 óta vízum nélkül utazhatnak Szerbiába. Turistaként érkeznek repülõvel az országba, de utána benyújtják a menekültkérelmüket, vagy megpróbálnak embercsempészek segítségével illegálisan az EU területére jutni.
BELGRÁD, 19:30

Az irániak 2017 óta vízum nélkül utazhatnak Szerbiába. Turistaként érkeznek repülővel az országba, de utána benyújtják a menekültkérelmüket, vagy megpróbálnak embercsempészek segítségével illegálisan az EU területére jutni.

A legtöbb iráni azt reméli, hogy a Balkánon keresztül majd könnyen eljuthat Észak-Európába – írja a Deutsche Welle.

Arash három barátjával együtt érkezett Szerbiába. Már négy estét töltöttek el egy belgrádi parkban, de hamarosan újra tető lehet a fejük felett, mert egy migránstáborba fognak költözni.

Teheránban születtem és ott is nőttem fel, mint a barátaim. Úgy döntöttünk, hogy elhagyjuk Iránt. Elsőnek Törökországba utaztunk, majd onnan Szerbiába, mivel Szerbiából könnyebben el lehet érni az EU-t"

– mondta. Arash

Az irániaknak nincs szükségük vízumra ahhoz, hogy Törökországba utazhassanak, ezért a legtöbb fiatal első állomása Törökország, hiszen onnan könnyebben eljuthatnak az EU-ba. Onnan gyakran Szerbiába repülnek, mivel az irániak 2017 óta már vízum nélkül mehetnek Szerbiába is. A két ország így akarta felpörgetni egymás között a turizmust. Ez azért is jelenthet problémát a jövőben az EU-s tagállamok számára, mivel Szerbia is megkapta a tagjelölt státusz.

Arash, Afshin, Mehran és Saeed az állítják, hogy az életük veszélyben volt Iránban, mivel a  gonabadi dervis vallási kisebbséghez tartoznak.

Az életem veszélyben volt Iránban, ezért kellett eljönnöm. Nekem nincs ott jövőm – mesélte Afshin.

Nyílt titok, hogy a parkban és környékén embercsempészek dolgoznak"

– közölte Stevan Tatalovic, az Info Park munkatársa. A szervezet szerint már 6 ezer iráni érkezett turistaként, vízum nélkül Szerbiába, és a legtöbben közülük már nem akarnak hazatérni.

Turistaként érkeznek az országba, majd az embercsempészekkel megpróbálják elvitetni magukat a célországba"

– folytatta Tatalovic. A tervük azonban nem mindig jön be – tette hozzá.

Az irániak 2017 novembere óta vízummentesen utazhatnak Szerbiába, azóta pedig meredeken, közel 50 százalékkal emelkedett a menekültkérelmet benyújtó irániak száma.

Arash és barátai is menekültkérelemért folyamodtak, ezért lassan átkerülnek egy migránstáborba.

A legtöbb iráni semmit sem tud Szerbiáról, csak azt, hogy nincs szükségük vízumra ahhoz, hogy oda mehessenek. Azt is nagyon jól tudják, hogy mit kell mondaniuk ahhoz, hogy megkapják a menekültkérelmet. Többségük azzal áll elő, hogy politikai vagy vallási üldöztetéstől szenved, vagy azt mondják, hogy az LGBTQ-közösség tagjai. Amikor a hatóságok elkezdenek kutakodni utánuk, sokszor kiderül, hogy amit állítottak, az nem feltétlen igaz. A legtöbb menekültkérelmet visszautasítják."

– közölte Tatalovic.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére