hajrá, magyarok!

Egészen elképesztő: Németország emberhátránnyal mászott vissza a gödörből

2018. június 23. 22:00

Parádés meccset játszott Löw csapata Svédországgal, amelyen Németország hosszas küzdelem után megvédte becsületét.

A nap legizgalmasabb meccsének ígérkezett a német-svéd találkozó, és a várakozásnak megfelelően nagy elánnal kezdett a német csapat: már az első percekben is lövőhelyzetbe kerültek. Bő tíz percig a svéd térfélen zajlott a játék, az első komolyabb ellentámadást a skandináv csapat a 12. percben kezdeményezte egy kontrából. Ebből se gól, se büntető nem lett – ami okozott némi felháborodást, mert Boateng a svéd csatár Berg lábát érintette először, mégsem volt videózás.

A félidő felénél aztán kiesett a kezdeményezés a németek kezéből Rudy szerencsétlen vetődése miatt, amikor is óriási rúgást kapott az arcába. Végül le kellett jönnie a pályáról, Gündogan cserélte le.

A 32. percben aztán óriási bravúrral szerezte meg Svédország a vezetést: Toivonen 6 méterről a becsúszó Rüdiger elől az épphogy kimozduló Neuer fölött a kapu jobb oldalába emelt. Nem sokkal rá következett a 38. percben egy német helyzet, de az egyenlítés nem sikerült.

Fotó: AFP

A gól után érezhetően megtört picit a német válogatott magabiztossága, megszaporodtak a svéd csapat részéről az egyébként életveszélyes kontrák. A hosszabbításban Berg még egy fejessel próbálkozott, de az első félidő végül is 1–0-s svéd vezetéssel ért véget.

A második félidőben aztán ismét a németek kezdték el keményen diktálni a tempót, a 48. percben már jött is az egyenlítés: Werner adta be laposan a labdát, amit Reus talált el szerencsésen: 1–1. A gól után nagyon nagy nyomást gyakorolt a német együttes a svédekre, a 60. percben Reusnak ismét volt egy nagy helyzete. Valószínűleg meg is szerezhette volna a német vezetést, ha nem akart volna mindenáron sarkazni.

A 67. percben is volt egy veszélyes megmozdulás Gomez részéről, ami csak azért nem volt veszélyes a svédekre nézve, mert les volt. Ezen a ponton azonban már nagyon erős volt a német dominancia a játékban, gyakorlatilag megint kizárólag svéd térfélen tartották a labdát. A 80. percben Werner szerezhette volna meg a német vezetést, de végül föléperdítette a labdát.

Boateng aztán a 81. percben piros lapot kapott, amiért odalépett Bergnek. Ez a vébé második piroslapja, ami jelen esetben azt jelenti, hogy Boateng nem játszhat majd Dél-Korea ellen. Németország tehát az utolsó 8 percét emberhátrányban kellett, hogy végigjátssza.

Kroos beadásával Gomez egy fejessel óriási helyzetet teremtett a 87. percben, de Olsen résen volt. A hosszabbításban, a 91. percben még Brandt is bepróbálkozott egy hatalmas lövéssel, de kapufát ért.

Szabadrúgás formájában az utolsó esélyét Németország tökéletesen kihasználta: Fél perccel a vége előtt Kroos elképesztő gólt rúgott. Németország–Svédország: 2–1!

Németország ezzel visszamászott a gödör széléről, megmenekült a biztos kieséstől.