Egész Európa a magyar bírót gyalázza

2017.04.19. 08:28

Nem jött ki a lépés Kassainak a keddi BL-meccsen.

Beszámoltunk róla, hogy Kassai Viktor vezette a keddi BL-nap rangadóját, a Real Madrid-Bayern München összecsapást. Sok köszönet nem volt benne...

Egészen a 60. perc környékéig nem volt komolyabb gond Kassai bíráskodásával, a bajoroknak az 53. percben befújt büntető vajszívű volt ugyan, de volt kontakt Casemiro és Robben között.

A Bayern egy öngóllal szerzett vezetést, miután Ronaldo egyenlített. Ramos a lesen álló Lewandowski elől igyekezett menteni, amikor a saját kapujába tette a labdát, Kassai megadta a gólt. Még ez sem olyan nagy hiba, itt a jelenlegi szabályok szerint elég nagy a mozgástere a bírónak.

Az igazi gondok ezután kezdődtek, a csakfoci.hu összefoglalta Kassai teljes bíráskodását, mi csak pár érdekesebb jelenetet emeltünk ki.

Vidal ugyan nem játszott jól, egyértelműen az egyik gyenge pontja volt a Bayern München csapatának, de amikor Kassai kiállította őt a 83. percben, akkor nem volt szabálytalan.

Maradt az 1—2, ami az első meccs eredménye volt, jöhetett a hosszabbítás, ahol Kassai Viktor "parádézott".

Előbb egy tiszta tizenegyest nem adott meg a Realnak, majd megadta Cristiano Ronaldo gólját, ami méteres lesről született.

Az egyenlítés megtörte az amúgy is emberhátrányban focizó németeket, nem bírták tovább. A hosszabbítás második félidejében újabb lesgólt szerzett Ronaldo, itt azonban pár centin múlt a dolog, igaz, a partjelző lemaradt, nem láthatta rendesen, mi történik.

Végül 4—2-re nyert a Real, a másik meccs pedig 1—1 lett, így az Atletico jutott tovább a Leicester ellen.

A Real-Bayern után Ancelotti, a Bayern játékosok és szinte minden komolyabb szakértő Kassait szidta már kedd este is. A szerda reggeli nemzetközi sportlapok szintén arról szólnak, hogy a játékvezető elfújta a meccset.

Carlo Ancelotti beérte annyival, hogy rossz bíráskodásról beszélt, Jens Lehman, a németek korábbi kapusa a Twitteren már azt írta: