Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Drezdában az iszlám szélsõségeseknek állítottak emlékmûvet

Tóth Dalma

2017.02.13. 09:28

A németeknek nem kérnek a dzsihadista emlékmûbõl Drezdában. A szíriai származású mûvész azt állítja, nem tudott arról, hogy mit szimbolizál valójában az emlékmûve.
DREZDA, 09:28

A németek nem kérnek a dzsihadista emlékműből Drezdában. A szíriai származású művész azt állítja, nem tudott arról, hogy mit szimbolizál valójában az emlékműve.

Az emlékművet egy Szíriában született művész, Manaf Halbouni készítette azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a Szíriában zajló eseményekre, valamint rávilágítson Drezda 1945-ös bombázása és a szíriai háború közötti párhuzamra.

Az emlékmű három a hátuljára állított buszból áll és Drezda centrumában a Neumarkt téren, a Frauenkirche templom előtt foglal helyet.

A német anyától és szír apától született művész egy olyan kép alapján kapta az ihletet, ami világszerte híresé vált 2015-ben és az ellenállás egyik szimbóluma lett. A fotón az látható, hogy három lebombázott busz áll a házak között, rajtuk egy zászló.

Drezdában nem lebombázott buszokból, hanem három használaton kívüli buszból készült az emlékmű. A művész direkt nem rossz állapotban lévő buszokat használt. Ezzel azt akarta szimbolizálni, hogy ameddig Szíriában háború dúl, addig Németországban béke van.

A projektet a Drezdai Művészház támogatta és  adományokból készítették el. A művészház szerint a műalkotás kapcsolatot teremt a közel-keleti és az európai emberek között, valamint jól szimbolizálja a szenvedést és az elmondhatatlan veszteségeket, miközben feléleszti a reményt, hogy egyszer valaha béke lesz és újjá lehet építeni a várost.

Az emlékművet múlt hét kedden adták át. A megnyitó ünnepségen többen tüntettek, köztük a német bevándorlásellenes párt, az AfD és az iszlámellenes mozgalom, a Pegida.

A 12 méteres emlékművet direkt Drezdában állították fel. A művész ezzel arra kívánta felhívni a figyelmet, hogy Drezda is elpusztult a második világháborúban a bombázásoknak köszönhetően, amikor 25 ezer ember halt meg három éjszaka alatt, de a város újjáépült és remélhetőleg Szíria is újjá fog épülni. Az se véletlen, hogy a műalkotást a második világháború után újjáépített Frauenkirche mellett helyezték el, mivel a templom a háború utáni békét és megbocsájtást szimbolizálja.

Mi a baj az emlékművel?

Az egy dolog, hogy egyesek szerint az emlékmű provokatív és azért állították oda, hogy megakadályozzák, hogy az iszlámellenes mozgalom a Pegida tüntethessen, de van ennél rosszabb is. Az eredeti képen, ami megihlette művész, a buszokra az Ahrar ash-Scham terrorszervezet zászlaját tűzték fel. Ezt a tényt, a kép készítője Karam Almasri is megerősítette.

Manaf Halbouni tévedett, amikor úgy gondolta, hogy a járművekből álló barikádot Aleppó lakosai készítették, hogy megvédjék magukat a mesterlövészektől. A művész állítja, nem látta a képeket, a kitűzött fehér zászlót.

Az Ahrar ash-Scham az Iszlám Államhoz hasonlóan az egyik legnagyobb terrorszervezet Szíriában.  A dzsihadista szervezet 2011 októbere óta a szíriai kormány ellen harcol. A szélsőséges iszlamista szervezet már 2014-ben 20 ezer aktív taggal rendelkezett. A Human Rights Watch egyik jelentése szerint amikor az Ahrar ash-Scham összecsapott az egyik rivális csapattal Latakia tartományban 190 civil ember vesztette életét.

(Epoch Times, Sachsische Zeitung, Deutsche Welle, The Guardian)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére