Drámai meccsen nyert derbit a Honvéd

2017.08.12. 20:01

Az NB I ötödik fordulójának eredményei.

A Honvéd - Újpest egyértelműen a forduló rangadója volt. Az Újpest a korábbi kispesti Zsótér góljával hamar vezetést szerzett, majd sokáig uralta a meccset. A 72. percben Lanzafame egy remek mozdulattal egyenlített, sőt, nem sokkal később Kamber szerencsés találatával fordított a Honvéd. A sokáig alvó lilák ettől felébredtek, nyomtak, helyzeteket alakítottak ki, de maradt a 2—1, így az Újpest először kapott ki, a Honvéd pedig vezet.

A Ferencváros 1—1-et játszott otthon a Paks ellen, míg a Vasas 1—0-ra vezetett a Mezőkövesd ellen egészen a 90. percig, de végül 1—1 lett a találkozó vége.

A Haladás megtörte az őket sújtó gólcsendet, 3—1-re verte a szombathelyi gárda a Balmazújváros csapatát.

A Diósgyőr - Puskás Akadémia meccs a vihar miatt félbeszakadt, a folytatásban, ahogy a kényszerszünet előtt is, mindkét csapat betalált, 2—2 lett a vége.

20:30-tól Videoton-Debrecen.

A Videoton a 97. percben, büntetőből szerzett gólt, így 1—0-ra legyőzte a Debrecent.