Döntetlennel zárult a vb-selejtezõk csúcsrangadója

2016.10.06. 22:44

Előre szólunk, a nap két igen meglepő eredménye az I csoportban született, amelyben Izland ötgólos meccset játszott – 96.(!) perces vitatott találattal nyerve a 89. percben még 2–1-re vezető a finnekkel –, a horvátok pedig úgy megszórták Koszovót, ahogy a szerbek szeretnék. De a rangadó az rangadó... A csütörtöki nap slágermeccse pedig egyértelműen az olasz – spanyol csata volt.

A nyári Európa-bajnokság párizsi nyolcaddöntőjében Antonio Conte együttese 2–0-ra legyőzte az akkor még címvédő, de azon a meccsen kimondottan halovány spanyol együttest. Azon a találkozón egy korszak lezárult, ám a spanyol válogatott azóta magára talált. Új szövetségi kapitánnyal, sok kiváló labdarúgóval, de az olaszok is ugyanezt elmondhatják magukról.

A hazaiknál  Giampiero Ventura ült a padon, ő lett tehát Antonio Conte utódja, míg a másik oldalon Julen Lopetegui vette át Vicente del Bosque szerepét, aki az olaszok elleni összecsapás és a korai Eb-búcsú miatt mondott le – kiemelkedően sikeres időszak után – tisztjéről.

Amit még elöljáróban nem ártott tudni:

Spanyolország a legutóbbi ötvennégy vb-selejtező mérkőzéséből egyet sem veszített el, tizenkét döntetlen mellett negyvenkétszer győzött.

Azonban illik elmondani, hogy az olaszok is félelmetes sorozattal rendelkeznek: világbajnoki selejtezőn 2004. szeptember 9-én kaptak ki utoljára a taljánok, de azóta huszonnyolc találkozón maradt veretlen az olasz labdarúgó-válogatott.

Most sem kapott ki egyik gárda sem, de az olaszok álltak közelebb hozzá. Jóval közelebb...

Torinóban, a vb–selejtezők G csoportjában 70 percen keresztül lefocizták a spanyolok az olaszokat. Teljes fölény, már–már nyert a vendégcsapat, csak 8-10 percet kellett volna kihúzniuk a spanyoloknak, amikor a 82. percben

Édert feleslegesen felrúgta a 16-oson belül Ramos és a megítélt büntetőt Daniele De Rossi értékesítette.

Előtte a második félidőben, alig 10 perc elteltével elképesztően nagy Buffon hiba után vezetett Spanyolország, mivel  a kapus csúnyán elvétette a 16-oson kívül Busquets gyenge passzát. Vitolo pedig élt az ajándék lehetőséggel és 10 méterről gólt lőtt. Azonban a meccs jelentős részében ettől függetlenül is jobbak voltak a spanyolok.

Végül azonban De Rossi pontot mentett, sőt a 88. percben esett még egy érvénytelen olasz találat is. A hármas sípszót hallva még megkönnyebbülhettek a vendégek, hogy sikerült pontot szerezniük.