" Csatlakozz a lázadókhoz!”
hajrá, magyarok!

Döcögősen indult, sima lett - bemutatkozott a férfi pólóválogatott

2017. július 17. 21:28

Első meccsét játszotta a vizes vébén a férfi vízilabda válogatott. Ausztrália ellen meglepően könnyen nyertek a fiúk, pedig az első negyed még elég nehéz volt.

Ausztrália ellen az utóbbi két komolyabb tétmeccsünkön csak döntetlent értünk el, így nem lehetett sima meccsre számítani hétfőn. Nem is indult könnyen az összecsapás, az ausztrálok szereztek vezetést, és csak sokára sikerült egyenlítenie a fiúknak. Nagy Viktor bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy 1—1 volt az állás az első nyolc perc után.

A második negyedben beindult a henger, a 6500 szurkoló remek hangulatot teremtett, ez is segíthette a válogatottat, amely 4—1-re hozta ezt a játékrészt, így 5—2-vel mehettünk a hosszabb szünetre.

Fotó: MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap

Innen már nem volt esélye az ausztráloknak, pedig a harmadik negyedet csak 2—1-re nyertük, de az utolsó játékrészben már oktattunk. Ami korábban kapufa volt, az most bement, így aztán kiütés lett a vége, tíz góllal, 13—3-ra nyert Magyarország. A végén már állt a közönség, és vastapssal biztatta a csapatot.

Fontos kiemelni Nagy Viktor teljesítményét. amellett, hogy az első negyeden kívül sok gólt szereztünk, neki is sokat köszönhet a csapat, rengeteget védett, és mindössze három gólt kapott.

A kezdés tehát a fiúknak is jól sikerült, szerdán viszont sokkal nehezebb meccs vár a magyar csapatra, akkor Olaszország lesz az ellenfél.

A végén megható gesztusként ezrek énekelték a "Boldog szülinapot!" című dalocskát a vízilabda-válogatott szövetségi kapitányának, Märcz Tamásnak, aki ma ünnepli a 43. születésnapját.

SZÉP VOLT FIÚK!

Szabadon lehet kommentelni, a vélemény szabad, viszont a gyűlöletkeltésért, személyi integritás megsértéséért mindenki maga felel.

Egy amerikai politikus szerint Orbán a nyugati civilizáció megmentője

kinyílott a pitypang

Steve King iowai képviselő Twitter-bejegyzésében dicsérte a magyar kormányfőt.

Este 7:59

Este 7:59

7:59

Bebizonyosodott, hogy Vona pártelnökként megbukott; mindeközben Orbánt külföldi lapok dicsérik; fél 9-től pedig negyeddöntőt játszanak a férfi pólósok az oroszokkal. A nap legfontosabb hírei.

Már Brüsszelben is kikeltek a liberális Verhofstadt ellen

amerika, london, párizs

A belga politikus azzal háborította fel az egyik német EP-képviselőt, hogy annak ellenére enged meg magának szélsőséges, Nagy-Britannia-ellenes megnyilvánulásokat, hogy ő a Brexit-tárgyalások vezetője.

Kapás Boglárka negyedik 1500 méter gyorson

Kapás Boglárka negyedik, Késely Ajna pedig nyolcadik lett 1500 méter gyorson kedden a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon. Kozma Dominik országos csúccsal hatodik lett 200 méter gyorson.