Döcögõsen indult, sima lett - bemutatkozott a férfi pólóválogatott

2017.07.17. 21:28

Elsõ meccsét játszotta a vizes vébén a férfi vízilabda válogatott. Ausztrália ellen meglepõen könnyen nyertek a fiúk, pedig az elsõ negyed még elég nehéz volt.

Ausztrália ellen az utóbbi két komolyabb tétmeccsünkön csak döntetlent értünk el, így nem lehetett sima meccsre számítani hétfőn. Nem is indult könnyen az összecsapás, az ausztrálok szereztek vezetést, és csak sokára sikerült egyenlítenie a fiúknak. Nagy Viktor bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy 1—1 volt az állás az első nyolc perc után.

A második negyedben beindult a henger, a 6500 szurkoló remek hangulatot teremtett, ez is segíthette a válogatottat, amely 4—1-re hozta ezt a játékrészt, így 5—2-vel mehettünk a hosszabb szünetre.

Innen már nem volt esélye az ausztráloknak, pedig a harmadik negyedet csak 2—1-re nyertük, de az utolsó játékrészben már oktattunk. Ami korábban kapufa volt, az most bement, így aztán kiütés lett a vége, tíz góllal, 13—3-ra nyert Magyarország. A végén már állt a közönség, és vastapssal biztatta a csapatot.

Fontos kiemelni Nagy Viktor teljesítményét. amellett, hogy az első negyeden kívül sok gólt szereztünk, neki is sokat köszönhet a csapat, rengeteget védett, és mindössze három gólt kapott.

A kezdés tehát a fiúknak is jól sikerült, szerdán viszont sokkal nehezebb meccs vár a magyar csapatra, akkor Olaszország lesz az ellenfél.

A végén megható gesztusként ezrek énekelték a "Boldog szülinapot!" című dalocskát a vízilabda-válogatott szövetségi kapitányának, Märcz Tamásnak, aki ma ünnepli a 43. születésnapját.