hajrá, magyarok!

Dél-budapesti derbin jártunk

2017. augusztus 14. 14:28

Egy hét kihagyás után folytatódik a meccsrejárós sorozatunk, a Pörge szurkol!

Bár két hete azt ígértem, hogy az NB III-mal folytatom majd a meccsbeszámolók sorozatát, sajnos ezt nem tudtam betartani. Szombaton nem volt módom kimenni a csepeli városi rangadóra, illetve más meccsre sem, maradt a vasárnap. Bár nem ez volt az egyetlen budapesti összecsapás, nem volt nagy kérdés, hova megyek ki.

Valóságos déli derbire került sor, a Budafok fogadta a Soroksárt. Mindkét csapat szerepelt már itt, de ez semmit nem von le a móka értékéből.

Sajnos a fogadtatásból kiderült, hogy a Budafok nem tökéletesen készült fel az NB II-re. Egy jegypénztár volt nyitva a Promontor utcában, a beléptetés viszont a túloldalon zajlott, jó ötperces sétával arrébb. Értékes perceket vesz ez el a találkozóból!

Igaz, a Promontor utcai büfében legalább jobb söröket is lehet kapni, például Csíkit 505 forintért. A 800 forintos belépő mellé is megéri. Bent olcsóbb (de rosszabb) a sör, 350 forintért csapolnak Ászokat.

A főlelátón sokan voltak, ezt öröm volt látni.

A kispadokon gigászok csaptak össze: a hazai oldalon a "Tanár úr", Kaposvár hőse, Prukner László, míg a vendégeknél az egykori Fradi-ikon, Lipcsei Péter. A Soroksár kötődését a Fradihoz az is mutatta, hogy bár sárga-fekete a csapat két színe, az idegenbeli mezük zöld volt.

Csizmadia ment Pál elől egy veszély szituációban. Korábban mindketten játszottak az NB I-ben.

Bár Budafokon is sokan szimpatizálnak a Fradival, már a 18. percben elhangzott egy "lófejű" üvöltés a mester felé, aki valóban meglehetősen sokat méltatlankodott.

Az első percekben egyébként a Soroksár tűnt veszélyesebbnek, voltak, akik már ébresztőt kiáltottak a budafoki szurkolók közül. Majd érkezett egy tökéletes ütemű összeomlás:

előőőőre, a f888szomat már, ne hátra játsszatok!"

Nem telt el egy perc sem ezután, és egy jó indításból megszerezte a vezetést a Budafok. Ebben a félidőben már nem történt más említésre méltó.

Az a tíz-húsz hely jelenti a fedett lelátót, így viszont a pécsi vagy éppen a váci stadionnal ellentétben alkalmas az NB II-re a pálya...

A szünet után elég gyengén kezdett a Budafok, már a 48. percben ébresztőt követelt egy-egy vérmesebb drukker. Volt, aki ennél kreatívabban fejezte ki, hogy bizony tényleg elég álmosak voltak a budai legények:

mentek a Törleybe a dolgozni, ha így folytatjátok!"

A nyomás góllá érett, jó húsz perccel a lefújás előtt egyenlített a Soroksár. Ezután felébredt a Budafok, és megélénkült a lelátói élet is. Kapott a játékvezetés is, bár nem sokat.

Vak vagy, vegyél szemüveget sz888r partjelző!"

Később ezt fokozta is a lelkes szurkoló, tájékoztatta a sporit arról, hogy a látásszűrés ingyenes vizsgálat...

A végén méteres lesről gólt szerzett a Budafok, amit persze nem adott meg a bíró. Mellettünk meg is jegyezték, hogy:

les volt, de megadhattad volna!"

Izgalmas volt a vége, de maradt az 1—1. Jó volt látni, hogy Budafokon viszonylag sokan mentek ki a meccsre, ráadásul közülük sok volt a helyi.

Szabadon lehet kommentelni, a vélemény szabad, viszont a gyűlöletkeltésért, személyi integritás megsértéséért mindenki maga felel.

Az igazi kérdés az, hogy mi jön Merkel után

piszkostizenkettő

Sok szempontból is történelmi választás volt a tegnapi. Az AfD bejutásával és a szocialisták történelmi vereségével új korszak kezdődhet a német politikában. Az igazi kérdés pedig az, hogy mi jön Merkel után.

Ezúttal tanúként lesz meghallgatva Czeglédy

Tanúként hallgatják meg Czeglédy Csabát egy iskolaszövetkezettel kapcsolatos büntetőperben a Szegedi Törvényszéken. A vádirat szerint a makói szövetkezet több mint félmilliárd forint áfát csalt el alig több mint egy év alatt.

Fekete bőrű bevándorló lövöldözött egy templomban

amerika, london, párizs

Az amerikai Nashville melletti Antioch városban történt lövöldözésnek egy halálos és hat sebesült áldozata van. Megsebesült a merénylő is.

Blokádokkal kontráznak Macronra a franciák

Hamar megérkezett a válasz az új munkajogi reformokra.

Az FPÖ örül, a zöldek sivalkodnak a német választás után

Természetesen az osztrák politikai életet is felrázta a vasárnapi német választás, a Szabadságpárt örült a leginkább.

Kelet-Németországban második erő az AfD

A szavazatok összeszámlálása után kijelenthető, hogy az egykori NDK területén az AfD a második legnagyobb erő, egy tartományban nyert is a jobboldali párt.

Történelmi csúcson a Bundestag létszáma

Hétszáznál is több képviselője lesz a német parlamentnek.

Egy "menedékkérőt" sem vett át Magyarország, szomorkodik a Soros-szervezet

Az Amnesty International emlékeztetett arra, hogy az európai uniós országok a migránsok áthelyezésében mindössze a vállaltak harmadát teljesítették.