hajrá, magyarok!

Davis-kupa: 3:2-re vertük Izraelt

2016. március 6. 20:28

Mivel a második napot követően biztos volt, hogy a magyar-válogatott legyőzi az izraelit, az utolsó napi egyesek már csak formalitásnak számítottak, ez érződött a színvonalon. Ezeket a meccseket elvesztettük, Fucsovicsék így is 3:2.re nyertek. Ezzel a magyar-válogatott maradt az euró-afrikai zóna I-es csoportjában.

A lényegi kérdések már az első két napon eldőltek, a magyar-válogatott behozhatatlan előnyre tett szert Izrael ellen, így az utolsó nap két egyes mérkőzése inkább edzés jelleget öltött. Maguk a szövetségi kapitányok is így álltak hozzá, mert eredetileg a két első számú teniszező, Fucsovics Márton és Dudi Sela mérkőzése volt program szerint kiírva, de legjobbjaikat pihentették ezért a kilátogató közönség Borsos Gábor (630. a világranglistán) és Edam Leshem (566.) összecsapását követhették, vagyis a két tartalékét. A ranglista helyezések alapján szoros meccsre számíthattunk, pontosan ezt is kaptuk.

A magyar játékos kezdte jobban a mérkőzést az első szettben 4:4-nél sikerült is elvennie ellenfele adogatását és be is húzta a játszmát 6:4-re.

A második szettnek hasonló volt a menete, azzal az el nem hanyagolható különbséggel, hogy ebben az esetben Leshem jött ki jobban. Ráadásul azzal a kellemetlen ténnyel szembesülhettünk, hogy az izraeli elkezdett teniszezni. Addig rengeteget hibázott és Borsos főként ezekből az elütött labdákból élt, de a második játszma közepétől Leshem pontosabbá és erőteljesebbé vált. Ennek meg is lett az eredménye: 6:4 oda, következett a döntő szett.

Katt a képre és nézd meg a többi képet!

Azt végig érezni lehetett a mérkőzés folyamán, hogy egyik teniszezőnek sem a salak az igazi terepe, nem nevezhettük magas színvonalúnak a találkozót. A harmadik szettet rövidítésik húzták Borsosék, ami az összecsapás egészét tekintve inkább a magyar számára volt hízelgő. A tie-break-ben csak annyi történt, hogy győzött az igazság. A kicsit pontosabban és ötletesebben játszó Leshem 7:3.ra nyerte, így a mérkőzést is 4:6, 6:4, 7:6.ra. Izrael 3:1-re szépített.

Nagyobb reményekkel várhattuk Nagy Péter (612.) mérkőzését Amir Weintraubbal (197.) szemben. Bár több, mint 400 hely van közöttük a ranglistán a vendég játékos javára, mégis bizakodtunk, mert az első napon Nagy Péter fantasztikusan játszott az izraeliek első játékosa, Sela ellen, míg Weintraub csak szenvedett Fucsoviccsal szemben.

A meccs úgy is indult, mintha az első nap folytatása lett volna. Nagy Péter nagyon okosan és türelmesen játszott, Weintraub pedig ütött hatalmasakat - mert ereje az van - több-kevesebb sikerrel. Szerencsére inkább kevesebb, így Nagy Péter megnyerte az első játszmát 7:5-re.

Fotó: Kozma Zsuzsi

A második szett is jól indult, a magyar teniszező break előnnyel 3:2-re vezetett, úgy tűnt, nem sokáig tart a meccs. Weintraub viszont máshogy gondolta és úgy döntött, kockáztat. Mint kiderült, jól tette. Szinte minden bejött neki, valósággal lebombázta a pályáról Nagyot. Az második játszmát megfordította (4:6), a harmadikban pedig kijött a 400 helynyi különbség, agyonfuttatta a magyar teniszezőt, aki képtelen volt ellenszert találni Weintraub félelmetes ütései ellen. (2:6)

A mérkőzések után megkértük a magyar-válogatott szövetségi kapitányát, Kuhárszky Zoltánt, hogy értékelje játékosai teljesítményét a három nap alapján:

A magyar-válogatottvégül 3:2-re nyert Izrael, ami csodálatos eredmény, és bent maradt a Davis-kupa euró-afrikai zóna I-es csoportjában. Következő ellenfelünk Szlovákia lesz, júliusban.