Dárdai és csapata egész Németországot lenyûgözte

2018.09.29. 13:48

A Hertha BSC pénteken 2-0-ra megverte a Bayern Münchent, azóta pedig ez a legfõbb téma a német sajtóban.

Péntek este a Bundesliga hatodik fordulójában szenzációs győzelmet aratott a Hertha. Dárdai Pál együttese a címvédő sztárcsapatot, a Bayern Münchent verte meg 2–0-ra, egy remekül sikerült első félidő után. A Hertha ezzel beérte a Bayernt.

A meccs eredménye szinte minden német sajtóorgánum címlapjára kikerült. A Bayern ebben a bajnokságban még nem szenvedett vereséget, míg a Hertha utoljára kilenc éve tudta legyőzni a bajorokat. Dárdai akkor végigjátszotta a meccset.

A Kicker emlékeztet rá, hogy azóta 14 mérkőzés telt el fővárosi siker nélkül. Ha pénteken sem győzött volna a Hertha BSC, akkor ez lenne a Bundesliga leghosszabb nyeretlenségi sorozata két klub között. A szaklap szerint a hazaiak sok futással és rendkívül fegyelmezett védekezéssel nyerték meg a meccset.

Ez remek volt, a hétvégén meg is ünnepeljük, de a jövő héten újra keményen dolgozunk. A védőink és a középpályásaink nagyon jók voltak, de ez csak fegyelem kérdése. A trükk az volt, hogy jól kezeltük a Bayern jelentős labdabirtoklását"

– nyilatkozta Dárdai Pál.

A statisztika szerint 70-30 százalék volt a labdabirtoklási arány a vendégek javára. Az adatok alapján is nagy volt a különbség a két félidő között. Az első játékrészben a Hertha négyszer lőtt kapura, és háromszor el is találta azt, míg a vendégek hatból egyszer sem. A szünet után a Hertha két kísérletéből egy volt pontos, a Bayern viszont 19 (!) alkalommal lőtt, ebből öt ment kapura.

A magyar szakvezető úgy fogalmazott, az első félidőben szinte tökéletes teljesítményt nyújtottak, és bizonyosodott, hogy érdemes volt nyomást gyakorolni ellenfelükre.

A második felvonásban nem játszottunk jól, hanem harcoltunk. Nem kaptunk könnyű gólt, és végre nem ítéltek tizenegyest ellenünk. Ma mindannyian büszkék lehetünk magunkra"

– nyilatkozta.

Dárdai arra utalt, hogy az előző öt bajnoki meccs mindegyikén kapott egy-egy büntetőt a Hertha aktuális ellenfele, és háromból gól is született.

A szakember a sajtótájékoztató végén félig viccesen megjegyezte, nem minden szép és jó, hiszen Michael Preetz sportigazgató azt szerette volna, ha a Hertha átveszi a vezetést – ehhez még egy gól kellett volna.

Jelenleg a Hertha 11 ponttal –a Bayernnel holtversenyben, rosszabb gólkülönbséggel– második, ám ha úgy alakul a forduló többi eredménye, még lecsúszhat a dobogóról.