Dánia fél lábbal továbbjutott

2018.06.21. 15:51

Az ausztrálok második meccsén is fõszerepet játszott a videobíró.

Dánia kezdett aktívabban Ausztrália ellen, ami már a 7. percben góllá érett, Eriksen talált a kapuba az ausztrál védők szerencsétlenségének hála.

Ezután egy darabig még a dánok uralták a játékot, ám egyre jobban átvette az irányítást Ausztrália. A fölényük inkább meddő volt, nagyobb helyzete a dánoknak volt, viszont a 38. percben kezezésért tizenegyest kapott Ausztrália.

A büntetőt a videobíró miatt fújta be a játékvezető, videózás után. Ez volt az ötödik ilyen tizenegyes, összességében pedig a 11. büntető már a vébén.

Jedinek értékesítette a 11-est, ezzel a szünetre 1–1-es eredménnyel vonultak a csapatok.

A második félidő jó iramban kezdődött, egyik csapat sem érte be a döntetlennel, ami főleg az ausztrálok szemszögéből volt érthető. Az iramhoz sajnos sok helyzet nem társult, bár unalmasnak éppen nem volt mondható a játék, de ziccerekből nem volt sok.

Ausztrália játszott veszélyesebben, ívelésekkel és lövésekkel is próbálkoztak, míg a dán támadások általában elhaltak a 16-os környékén.

Az utolsó 10-15 percre kicsit leült a meccs, ami a dánok szemszögéből érhető, hiszen nekik a mérkőzést megelőzően is volt három pontjuk. Az utolsó percekben ugyan volt egy-két nagyobb ausztrál helyzet, az állás viszont nem változott, döntetlen lett a vége.

17 órától Franciaország–Peru, a franciák egy győzelemmel továbbjutnának, Peru pedig kiesne. Ebben az esetben Dánia is jól állna a négy pontjával.