Cristiano Ronaldo pályán lesz a BL-elõdöntõ visszavágóján a Manchester City ellen

2016.05.04. 16:38

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében a Real-City összecsapás visszavágója előtt az volt az egyik legnagyobb kérdés, hogy Cristiano Ronaldo és Karim Benzema felépül-e sérüléséből? A jelek szerint a portugál klasszis már ott lesz a pályán és megküzdhet a döntőbe jutásért a Real Madrid mezében.

A tegnapi Bayern-Atlético meccs után az is nagy kérdés, hogy lesz-e spanyol házi döntő a Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madrid már kiharcolta a milánói részvételt, a jelenlegi állás szerint erre Ronaldoék is jó eséllyel pályázhatnak, miután az első mérkőzésen CR7 és Benzema nélkül is biztató, 0-0-ás döntetlent értek el.

Mindkét vezetőedző bizakodó a visszavágót illetően.

Zinedine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője:

"Cristiano Ronaldo 100%-os állapotban van. Nem rizikós a pályára lépése, teljesértékű munkát végez. Õ egy olyan játékos, aki figyel magára és képes gyorsan felépülni. Tragédia lesz, ha nem jutunk tovább. Ez nehezebb mérkőzés lesz, mint az első, mert mindenről a mostani 90 perc dönt. A Manchester Citynek jó játékosai vannak, főként elől, de mi a saját játékunkra koncentrálunk, mint mindig. A mostani biztos nem lesz olyan, mint a Wolfsburg elleni visszavágó az előző körben. Nem gondolhatjuk komolyan, hogy megint rúgunk 2-3 gólt negyedóra alatt. Az elsőtől az 90. percig szenvedni fogunk a pályán. Türelmeseknek és nyugodtaknak kell maradnunk. Egy nagyon erős ellenféllel játszunk, amely képes megnehezíteni a dolgunkat."

Manuel Pellegrini, a Manchester City menedzsere:

"Egyértelmű célunk, hogy a döntőbe jussunk, amit korábban sosem sikerült elérnünk. Tele vagyunk hittel és jó képességű játékosokkal. Ezt be is fogjuk bizonyítani. Mindig jó visszatérni a Santiago Bernabeuba, szép emlékeim vannak onnan. Nyomasztó hangulat vár ránk a stadionban, de csapatom képes megküzdeni a külső hatásokkal, képes megnyerni a meccset. Kezünkben van a lehetőség, hogy klub történelmet írjunk, de ehhez a legjobbunkat kell nyújtanunk. Manchersterben megpróbáltunk nyomást gyakorolni és a letámadásokkal gxorsan elvenni a labdát a Real játékosaitól, de az nem volt jó nap a számunkra. A mostani mérkőzésen megpróbáljuk birtokolni a labdát és az első perctől támadólag lépünk fel. A nagy meccseket általában a legnagyobbak döntik el, de ebben az esetben úgy készülünk, hogy a Real Madrid ellen játszunk, nem csak Cristiano (Ronaldo) ellen."