Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Brüsszeli terror: célkeresztben a miniszterelnök

888.hu

2016.03.31. 15:58

A brüsszeli terrortámadás végrehajtói meg akarták ölni a belga miniszterelnököt. Ezt a hatóságok abból állapították meg, hogy a dzsihadisták megszerezték Charles Michel irodájának és otthonának tervrajzát, és fényképeket is találtak az épületekrõl.
BRÜSSZEL, 15:58

A brüsszeli terrortámadás végrehajtói meg akarták ölni a belga miniszterelnököt. Ezt a hatóságok abból állapították meg, hogy a dzsihadisták megszerezték Charles Michel irodájának és otthonának tervrajzát, és fényképeket is találtak az épületekről.

A fényképeket és a fájlokat egy olyan számítógép merevlemezén találták, amely korábban a terroristák tulajdonában volt, azonban meg akartak szabadulni tőle a szélsőségesek és kidobták egy kukába. A merevlemezen egy búcsúüzenetet is találtak a belga hatóságok Ibrahim el-Bakraoui-tól.

A belga hatóságok mostanra mind a 32 áldozatot azonosították, akik a március 22-ei brüsszeli merényletekben elhunytak. Az áldozatok között 17 belga, és 15 más országból származó állampolgár volt. 94 ember még mindig kórházi ápolásra szorul, ebből több tucatnyian jelenleg is az intenzív osztályon fekszenek.

Eltemették az első áldozatot: Raghavendran Ganeshant végső nyughelyére helyezték kedden, az indiai Csennai városában.

Bevonták a nyomozásba az FBI-t

A terroristák számítógépét Brüsszel Schaerbeek kerületében, a Max Roos utcában találták meg a hatóságok, egy kukában. A merénylők lakhelye ugyanebben az utcában volt: innen indultak el a robbantások helyszínére taxival. A taxisofőr később elvezette a lakáshoz a rendőröket, akik robbanószereket és fegyvereket találtak a helyszínen.

Rendőrségi források szerint a számítógépen több kép és tervrajz volt a belga miniszterelnök brüsszeli, Wetstraat 16. címen található irodájáról, valamint a Lambermont utcai rezidenciájáról. Az még nem tisztázott, hogy ezeket az internetről töltötték le, vagy a támadók maguk készítették a képeket.

A számítógép merevlemeze komoly segítséget jelenthet az eddig ismeretlen, harmadik robbantó beazonosításában, aki elhagyta a repteret, miután csomagba rejtett bombája nem robbant fel.

A számítógépen talált búcsúüzenetében Ibrahim el-Bakraoui arról panaszkodott, hogy úgy érzi vadásznak rá, és nincs többé biztonságban. A számítógépek merevlemezéről készült másolatokat a belga hatóságok továbbították az FBI-nak.

Rés a pajzson

A Charles Michel belga miniszterelnök szóvivője szerint egy héttel a támadások előtt fokozták a biztonsági intézkedéseket, mert a titkosszolgálat réseket fedezett fel a rezidencia biztonsági rendszerében.

A brüsszeli kancellária épülete az USA nagykövetsége mellett található, ugyanabban az utcában, ahol a Maelbeek metróállomás is van – ahol Ibrahim el-Bakraoui felrobbantotta magát a reptéri robbantás után egy órával.

Zárva marad a brüsszeli reptér

A brüsszeli reptér továbbra is zárva marad csütörtökön. Legkorábban csütörtök késő délután indulhatnak meg az első járatok. A reptérre egy ideiglenes beléptető kapun lehet majd bejutni, több biztonsági ellenőrzést követően, de a légi forgalom csak azután indulhat meg, hogy a repülőtér legalább húsz százalékos kapacitással tud működni.

Hónapokat fog igénybe venni, hogy a reptér teljesen működőképes legyen. Azt a csarnokot, ahonnan az utasok az induló gépeket érhetik el, teljesen újjá kell építeni: a légkondicionáló rendszertől, a check-in pultig.

A légitársaságok átszervezik járataikat más városokban, azonban a Brussel Airlines-nak naponta 5 millió euróba kerül a reptér lezárása.

(BBC)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére