Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Brit külügy: ki kell vizsgálni az orosz háborús bûnöket

Sümeghi Lóránt

2016.10.12. 13:28

Boris Johnson brit külügyminiszter egyre élesebb bírálatokat fogalmaz meg Oroszország közel-keleti intervencióival kapcsolatban.
LONDON, 13:28

Boris Johnson brit külügyminiszter egyre élesebb bírálatokat fogalmaz meg Oroszország közel-keleti intervencióival kapcsolatban.

Komoly diplomáciai súrlódásokat kockáztat Nagy-Britannia Oroszországgal, miután Boris Johnson, az újdonsült brit külügyminiszter felszólalásában kifejtette, hogy 

szívesen látnék tüntetőket a Londonban található orosz nagykövetség előtt."

Nagy-Britannia a múltban már több ízben kritikával illette a térségben történő orosz légicsapásokat azzal az indokkal, hogy fegyverviselés helyett egy békés politikai átmenetre lenne szüksége Szíriának annak érdekében, hogy megszabaduljanak az Aszad-rezsimtől.

Csakhogy a külügyminiszter mostani nyilatkozata már nem csupán enyhe kritikát tartalmazott.

Boris Johnson szerint az oroszok szándékosan célozták meg a humanitárius segélyeket szállító konvojokat Aleppótól nem messze, amellyel a hallgatóság előtt egyértelművé tette, hogy meglátása szerint az oroszok háborús bűnöket követhettek el a térségben. 

Idő közben Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerdán közleményben fejtette ki, hogy Nagy-Britanniának kötelessége a bécsi egyezmény szerint szavatolni a diplomáciai képviseletek biztonságát. Mi több, az orosz védelmi minisztérium szóvivője, Igor Konasenkov tábornok "ruszofób hisztériának" minősítette Johnsonnak az oroszok ellen tett rágalmazó kijelentését. Konasenkov követelte, hogy a brit diplomácia vezetője bocsássa Moszkva rendelkezésére azokat az állítólag nyilvánosan hozzáférhető légi felvételeket, amelyek Johnson szavai szerint bizonyítják Moszkvának az incidensben való bűnrészességét. A katonai szóvivő leszögezte, hogy orosz harci gépek nem voltak Aleppó környékén a támadás idején.

Az orosz szövetségi tanács (a szövetségi parlament felsőháza) egyébként szerdán gyakorlatilag egyhangúlag jóváhagyta azt a Szíriával kötött megállapodást, amelynek értelmében Oroszország határozatlan ideig használhatja a hmejmími légitámaszpontot. A szerződést 158 szenátor szavazta meg, egy tartózkodás mellett. Az alsóház, az állami duma múlt pénteken ratifikálta az egyezményt.  A napokban nyilvánosságra került, hogy az orosz védelmi minisztérium állandó haditengerészeti bázist kíván létrehozni a szíriai Tartúszban.

(Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére