Brazília kiszenvedte a gyõzelmet Costa Rica ellen

2018.06.22. 15:59

Nyoma sem volt a brazilok híresen szép és ötletes futballjának ezen a meccsen, de Costa Rica így is kiesett.

Bár Brazília jól kezdte a találkozót –Coutinho lőtt nem sokkal fölé–, hamar leült a meccs. Hiába lehetett azt várni, hogy az első meccsén csak ikszelő brazilok majd győzelemre játszanak, a vébén jól megszokott passzolgatás, labdajáratás, veszélytelen meddő fölény jellemezte az első játékrészt, Costa Rica egy kontrából veszélyeztetett.

A második félidőt már úgy kezdte Brazília, ahogyan azt el lehetett tőlük várni, 10 percen belül volt kapufa és több ziccer is. Gólt nem tudtak szerezni, a nyomás pedig enyhült, így Costa Rica is tudott vezetni egy-két támadást.

Meglepően rosszul játszott Brazília, bár voltak helyzeteik, a kapu előtt nagyon kevés volt az ötlet a brazilok játékában, nem ezt lehetett várni a találkozótól, sajnos sokkal rosszabb és unalmasabb meccs volt ez a várhatónál. Neymar például többnyire az eséseivel vétette észre magát, vagy azzal, hogy nagy helyzetekben hibázott.

A 68. percben megint Costa Rica előtt adódott lehetőség, de a fejelgetésből nem született gól.

Az utolsó 20 percben ismét egykapuzás volt a pályán, de a brazil támadásokban nem igazán volt benne a gól, amikben igen, azok is kimaradtak.Costa Rica ekkor már semmit nem mutatott támadásban.

Neymar egyik esése végül a 78. percben úgy tűnt tizenegyest ér, de videózás után a játékvezető végül visszavonta az ítéletét.

Az utolsó percekben inkább feszült, mint élvezhető volt a játék. Casemiro a 87. percben eltalálta a kaput, de Navas védett.

Majdnem megszületett a vébé első gól nélküli döntetlenje, ám Coutinho a 91. percben betalált Gabriel Jesus rossz labdaátvétele után. Az utolsó 5 percben (mert hat perc volt a ráadás) Brazília passzolgatott, még kapura is veszélyesek voltak, de látványosan az eredmény megtartása volt a céljuk. Costa Rica viszont annyira összeomlott, hogy Neymar is betalált a végén (nem sokkal előtte pedig bemutatott egy pimasz cselt).

90 perc 0—0 nem volt elég Costa Ricának, 2–0 a vége, Costa Rica kiesett. A csoport másik meccse ma Szerbia–Svájc lesz, a szerbeknek három, Svájcnak egy pontja van, izgalmas mérkőzés várható.