Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Bõven jutott pénz az MSZP pártkasszájába a 4-es metró építésekor

Pörge Béla

2017.02.10. 11:58

Az MSZP-SZDSZ 2002-es tiltott pártfinanszírozási gyakorlata és a Strabag-ügy egykori szereplõje is megjelent a 4-es metró körüli botrányban.

A Budai Központi Kerületi Bíróság 2017 januárjában T. Géza ellen adott ki európai, illetve nemzetközi elfogatóparancsot – írja a Magyar Idők. Mint ismert, korábban házkutatásokat, kihallgatásokat tartott a Központi Nyomozó Főügyészség a 4-es metró korrupciógyanús ügyeivel kapcsolatban. Ekkor került a hatóságok látókörébe egy titokzatos személy is, akit őrizetbe vettek, de a bíróság szabadon engedte, és ő elhagyta az országot.

A Magyar Idők úgy tudja, T. Géza nem más, mint Terner Géza, akinek a neve felmerült a 2000-es években a Strabag-ügy kapcsán.

A Strabag-ügy az MSZP-SZDSZ kormány egyik legnagyobb korrupciós ügye volt, hatalmas pénzeket használtak fel ekkor tiltott pártfinanszírozásra. Az OLAF-jelentés szerint a tiltott pártfinanszírozás a 4-es metró beruházásánál is megjelent.

Puch László korábbi szocialista pártpénztárnok és médiaguru nevét egy, a Siemens AG-val és a Siemens Rt.-vel kötött, 32 milliárdos, szabálytalannak minősített szerződéssel hozta összefüggésbe a csalás elleni hivatal. Az elektromos ellátórendszer kivitelezésére szerződő német cég több, az akkori politikai vezetéshez kötődő magyar vállalatnak is nagyobb összeget fizetett ki ismeretlen célból. Ezek egyike a 331 milliót kapott Media Magnet Kft., amely a bűnügyi eljárás során kihallgatott Horváth Éva, Hagyó Miklós egykori főpolgármester szóvivőjének vallomása szerint Puchhoz kötődik.

A jelentésből kiderült, hogy a szocialista politikus cégén keresztül bonyolították le az MSZP pártfinanszírozását. Az OLAF szerint a budapesti közszolgáltató és állami cégek arra voltak kényszerítve, hogy a Media Magneten keresztül reklámozzanak, és az így nyert bevétel felének felhasználásáról Puch László rendelkezett.

Lázár János csütörtökön megerősítette, az OLAF 400 milliárd forintnyi megkötött szerződést tekintett át, ebből 272 mil­liárd értékűvel volt probléma. Összesen 166 milliárd forint esetében öt bűncselekmény valószínűsíthető, az unió pedig 59 milliárdot követel vissza.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére