Botlott a Vasas, élen a Honvéd

2017.02.25. 17:32

Az NB I 21. fordulójának eredményei.

A 21. forduló legnagyobb meglepetését a Gyirmót szolgáltatta. A sereghajtó sokáig vezetett a Vasas ideiglenes otthonában, Újpesten, végül 1–1-et ért el, ez az eredmény mindkét csapatnak rossz.

A kiesési rangadóvá váló Diósgyőr-MTK összecsapás gazdag volt a fordulatokban, vezetett az MTK, fordított a DVTK, végül aztán 3–2-re nyert a fővárosi csapat, így bajban lehet a Diósgyőr, igaz, még nem állnak kiesésre, mert a Debrecen kikapott Kispesten, a Honvéd 1–0-ra nyert, és az esti meccsig vezeti a tabellát.

Az Újpest 2–0-ra győzött Sopronban a Haladás ellen, ezzel beérte a Mezőkövesdet.

Az lilák második gólját az élvonalban debütáló Szűcs Kristóf szerezte, neki innen is gratulálunk ehhez a bemutatkozáshoz.

A Mezőkövesdet némi meglepetésre brutálisan kiütötte a Paks, 5–0 lett annak a meccsnek a vége úgy, hogy már a félidőben 4–0-ra ment a Paks.

18 órától a forduló rangadója, FTC-Videoton.

Változatlanul a Gyirmót az utolsó, őket azonos pontszámmal a DVSC és a DVTK előzi. A Videoton ha nyer, visszaveszi a vezetést, addig is a Honvéd az első, a Vasas döntetlenjével a harmadik, a Fradi esetleges győzelmével egy pontra megközelítheti a dobogót.

UPDATE: A Fradi–Videoton rangadón nem született gól, bár jó meccs volt. Az első félidőben a hazaiak voltak jobbak, de csak kapufáig jutottak. A második játékrész elején a Vidi dominált, gól ekkor sem született, aztán az utolsó 30 percben veszélyben forgott mindkét kapu, de maradt a 0–0.

A Honvéd vezet, két ponttal követi őket a Videoton, őket egy meccsel kevesebbet játszva három pont hátrányban a Vasas. Negyedik a Fradi, szorosan mögöttük a Mezőkövesd és az Újpest, a jövő héten pedig derbi!

Érdekesség még, hogy az FTC tavasszal nem szerzett gólt.