Botlott a Bayern és a Napoli, továbbjutott a Barca

2016.11.23. 22:53

A BL-csoportkör ötödik fordulójának szerdai meccseire is bõven jutott a gólokból és a fordulatokból.

Az A csoportban már korábban eldőlt a továbbjutás, a pontosabb helyezésekhez viszont ma sem kerültünk közelebb, mindkét meccs döntetlen lett. Az Arsenal 2–2-t játszott a PSG ellen Londonban, a Ludogorets pedig 0–0-át a Basellel. Előbbi két csapat az első, utóbbi kettő pedig a harmadik helyért küzd még, 11-11 illetve 2-2 ponttal állnak a csapatok,  az utolsó körre maradt tehát a döntés.

A B csoportban nagy lehetőséget szalasztott el a Napoli. Kora este a Besiktas egy remek mérkőzésen, 3-0-ás hátrányból felállva ért el 3–3-as döntetlent a Benfica ellen, a találkozón több óriási gól is született.  Az eredmény azt jelentette, hogy a Napoli egy győzelemmel már szinte biztosan megnyerte volna a csoportot, a továbbjutása pedig nem lett volna kérdéses.

Nem sikerült viszont legyőzniük a biztosan utolsó Dinamo Kijevet, így bár vezetik a csoportot, akár még a harmadik helyre is visszaeshetnek az olaszok. 0–0 lett az összecsapás.

A Barcelona 2–0-ra nyert Glasgow-ban a Celtic ellen, ezzel megnyerte a C csoportot. A Manchester City 1–1-et ért el a Mönchengladbach ellen, így csoda kéne ahhoz, hogy ne menjenek tovább, de matematikai esélye még van a németeknek is. A Celtictől nagy bravúr kéne ahhoz is, hogy ne utolsók legyenek a végén.

A D csoportot simán megnyerte az Atletico Madrid, miután 2–0-ra verte a PSV-t. Korábban a Bayern München meglepetésre kikapott Rosztovban, 3–2-re. A Rosztov a bravúr ellenére még lehet utolsó, ha a PSV otthonában alulmarad az utolsó körben, az egyik igazi ki-ki meccs lesz tehát az EL-ért.

Az utolsó kört december 6-án és 7-én rendezik.