Bogdán Ádám nem lett Ligakupa-gyõztes

888.hu

2016.02.28. 21:28

Hosszabbítás után, büntetõkkel bukta el a Liverpool a Ligakupát a Manchester Cityvel szemben. Bogdán Ádám csak a kispadról nézte végig az összecsapást, de a döntõig vezetõ úton elévülhetetlen érdemei voltak.

A Manchester City nyerte az angol Ligakupát, miután a fináléban 1-1-es eredményt követően a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban, büntetőkkel verte a Bogdán Ádámot is foglalkoztató Liverpoolt.

Az első félidőben nem esett gól, de a második félidőre felgyorsultak az események. A 49. percben a Manchester szerezte meg a vezetést, Sergio Aguero átadását Fernandinho értékesítette. A Liverpool a 81. percben egyenlített, ekkor Philippe Coutinho csapott le egy kipattanó labdára, amelyet higgadtan helyezett a hálóba. (1-1)

A kétszer 15 perces hosszabbításban mindkét együttes megszerezhette volna a győzelmet érő gól, de a döntő szituációkban nem hoztak jó döntést, vagy nem céloztak pontosan. A City oldaláról főként Agüero volt veszélyes, a vörösöknél pedig Divock Ogibi dönthette volna el az összecsapást.

Az eredmény nem változott jöhettek a büntetők, amelyek a Manchester Citynek kedveztek. A Liverpool oldaláról Can berúgta, de Lucas, Coutinho és Lallana kihagyta, míg a Citynél csak a korábban gól szerző Fernandinho hibázott, viszont Navas, Agüero és Yaya Touré pontos végrehajtónak bizonyult.

Liverpool - Manchester City 1-1 (0-0, 1-1) büntetőkkel: 2-4