BL-döntõs a Gyõri AUDI ETO

888.hu

2016.05.07. 17:18

A Bajnokok Ligája döntőjébe jutott a Győri AUDI ETO női kézilabdacsapata, miután a budapesti Papp László Sportarénában zajló Final Four elődöntőjének első összecsapásán -re verte a montenegrói Buducsnoszt együttesét.

Fantasztikus első félidőt produkáltak a győri lányok. Az elképesztően erős támadójátékkal rendelkező Buducsnosztnak mindössze 8 gólt engedélyeztek, ami tökéletes bizonyítéka annak, hogy szinte hibátlan volt a védekezés. Emellett 11-szer sikerült a hálóba bombázni, így ha nem is megnyugtató, de biztató előnnyel vonulhattak pihenni Ambros Martín lányai.

Kőkemény volt az összecsapás. Rendesen gyilkolták egymást a lányok. Átlagember a felétől koporsóban végezte volna. A kapusok is kimagaslót nyújtottak, ennek is köszönhető a kevés gól az első félidőben.

Tomori Zsuzsa, a Győr sérült játékosa azt mondta a szünetben, ha az első 10 percet hasonlóan játsszák le Görbiczék, akkor meglehet a meccs.

A 11-8-as első félidő után a 34. percben arra kellett ocsúdni, hogy 11-12-t mutat az eredményjelző. A Buducsnoszt három és fél perc alatt fordította meg a mérkőzést. Szerencsére nem estek össze a zöld-fehérek, a félidő közepére már megint 3 volt ide (17-14).

Viszont a montenegrói csapatot sem abból a fából faragták, hogy megadja magát ilyen szituációban, 1 gólra feljött és végig tapadt a Győrre.

8 másodperccel a vége előtt az egyenlítésért is támadhatott, de szerencsére egy időkérést követően elbénázták a lehetőséget, így a magyar csapat 21-20-as győzelmet aratott, egy végig izgalmas és magas színvonalú mérkőzésen.