Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Berlin és Párizs továbbra is kötelezõ kvótákkal telepítene migránsokat az EU tagállamaiba

Vincze Viktor Attila

2018.12.07. 18:30

Egy új francia-német közös javaslat továbbra is kötelezõ kvótákkal telepítené le a migránsokat az uniós tagállamokba. A javaslat szerint kötelezõek a kvóták, de anyagi támogatással is kiváltható a menedékkérõk befogadása.

Új javaslatot terjesztett elő Franciaország és Németország a dublini menekültügyi szabályozás reformjára, amelynek értelmében állandó és kötelező jellegű áthelyezési kvótákat állítanának fel, az ebben való részvétel ugyanakkor kiváltható lenne anyagi támogatással is - jelentette pénteken az Euractiv.

A brüsszeli hírportál értesülései szerint az uniós belügyminiszterek előző napi tanácsülésén bemutatott javaslatok célja a dublini menekültügyi szabályozásról szóló, régóta holtpontra jutott tárgyalások újraindítása, hogy még a jövő évi európai parlamenti választások előtt megállapodás születhessen az ügyben.

A tervek szerint állandó jellegű kvótarendszert állítanának fel a menedékkérők Európai Unión belüli elosztására, a tagállamok azonban ehelyett választhatnának "alternatív szolidaritási intézkedéseket", ami elsősorban anyagi támogatást jelentene. Emellett Olaszországnak kedvezve speciális előírások vonatkoznának a Földközi-tengeren kimentett migránsokra. A dokumentum szerint végül biztosítani kellene, hogy ne túl sok ország válassza inkább a fizetést.

Párizs és Berlin egy effajta kompromisszummal próbálná áthidalni a menedékkérők befogadását elutasító tagállamok és a fő érkezési országok álláspontja közötti szakadékot. Előbbiek attól tartanak, hogy a kvótarendszer bátorítást jelentene az útnak indulást tervező bevándorlók számára, utóbbiak pedig főképpen azt sérelmezik, hogy a jelenlegi szabályok alapján kizárólag ők felelősek az oda érkezők befogadásáért.

Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke októberben úgy vélekedett, hogy a migrációs származási- és tranzitállamokba irányuló fejlesztési források növelése kiválthatná a részvételt az áthelyezésekben.

Több nyugat-európai ország, köztük Hollandia és Németország korábban elzárkózott a hasonló megoldásoktól, azt hangoztatva, hogy minden EU-tagnak szolidárisnak kell lennie, a jelek szerint azonban már nyitottabban állnak a kérdéshez a bénultság feloldása érdekében.

A hírportálnak névtelenül nyilatkozó diplomaták szerint ugyanakkor így is hosszú időbe telhet az egyezség tető alá hozása, márpedig részben azért, mert "Orbán Viktor miniszterelnök és az euroszkeptikus olasz kormány a bevándorlásellenességre építette fel politikai imázsát".

Az Euractiv újsáígrói igazán feltehetnék azt a kérdést is, hogy vajon milyen politikai imázs az EU egyes politikusai esetében az, ami a kötelező kvóták kierőszakolásával a migránsok tömeges európai betelepítésére épül? Az Euractiv migrációt támogató szerkesztősége és a brüsszeli bürokraták a magyar és az olasz kormány minősítgetése helyett talán inkább azzal kellene, hogy foglalkozzanak, miért erőltetik a balliberális politikai erők még mindig körömszakadtukig a migránsok kötelező betelepítését Európába, miközben ez a szándék jogszerűtlen és a józan ésszel is ellentétes. Egyrészt ugyanis az EU jelenleg érvényes alapszerződése alapján a bevándorlók tagországokba engedése az tagállami hatáskör, tehát az EU nem is dönthetne ilyen ügyekben. Másrészt pedig a kötelező kvótarendszer bizonyítottan csak újabb illegális migráns tömegeknek jelent meghívót, ami több millió csak problémát jelentő migránst indít majd Európa felé. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére