Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Belháború tört ki a síró kislány fotója miatt a Trump-ellenes médiában

Forisek Ádám

2018.06.24. 12:58

A TIME magazin erõsen manipulatív jelleggel, címlapon közölte a kétéves hondurasi kislány fotóját, amellyel Trump bevándorláspolitikáját kívánták kritizálni. A magazin azonban nem ismerte el, hogy félrevezette olvasóit, emiatt viszont váratlan helyrõl, a CNN-tõl kapott a magazin éles kritikát.

A TIME magazin erősen manipulatív jelleggel, címlapon közölte a kétéves hondurasi kislány fotóját, amellyel Trump bevándorláspolitikáját kívánták kritizálni. A magazin azonban nem ismerte el, hogy félrevezette olvasóit, emiatt viszont váratlan helyről, a CNN-től kapott a magazin éles kritikát.

A síró kislány fotójáról szóló sztorit már mindenki részletesen ismerheti, a liberális médiumok az amerikai elnök bevándorláspolitikáját támadták vele – mint kiderült, hamisan. Ugyanis a lány édesapja, az amerikai és a hondurasi hatóságok egyaránt megerősítették, hogy a kislányt sosem szakították el az édesanyjától.

Donald Trump számos alkalommal illette a fake news jelzővel a mainstream médiát, és az a nagy helyzet, hogy a TIME ezzel a húzásával gyakorlatilag belesétált az amerikai elnök csapdájába. Ezt érezhette meg a CNN is, ami egyébként maga is abszurd szintekre emelte a Trump-ellenes narratívát. Egy alkalommal elismerték például, hogy kerek perec hazudnak az amerikai elnök és az oroszok kapcsolatáról.

A televíziós csatorna péntek esti műsorában tehát arról kérdezték a CNN külsős munkatársát, Mary Katharine Hamet, hogy a jelen eset hiteltelenné teszi-e a problémáról való kommunikációt, és a válasz szerinte egyértelmű igen.

Amikor egy adott kérdés szimbólumává egy olyan embert teszel meg, akiről kiderül, hogy nem is volt elszenvedője a kritizált politikának, akkor az emberek jogosan fogják feltenni azt a kérdést, hogy vajon ezek a médiumok vajon másban is hazudnak nekik? Különösen most, amikor nagyon sokan kételkednek a médiában.”

Ezzel egyébként egyetértett a műsor másik vendége, Jackia Kucinich politikai elemző is, aki szerint a TIME magazinnak inkább ellenőriznie kellett volna a kép forrását és kontextusát, mert az ilyen esetek következtében az összes médium hitelessége sérül.

Ami tehát biztosan leszögezhető: a TIME magazin megkérdőjelezhető húzásának számos kellemetlen következménye van. Először is, Trump sokat profitálhat a magazin gátlástalanságából, másrészt a sztorit átemelő nemzetközi liberális sajtó számos más képviselője is hitelességi problémákkal találta magát szemben az eset hatására. Végül pedig: azzal, hogy már a CNN helyet biztosított a magazin ellen irányuló kritikának, akár törésvonalak is képződhetnek a Trump-ellenes médiában. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére