Babos Timi továbbjutott Ausztráliában

2018.01.22. 08:52

Bejutott a nõi páros verseny negyeddöntõjébe a Babos Tímea-Kristina Mladenovic kettõs az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A magyar-francia duó két szettben, másfél óra alatt múlta felül hétfőn a Viktorija Golubic, Nina Stojanovic svájci-szerb kettőst.

Az első játszmában Babosék az első és az ötödik játékban is elvesztették adogatásukat, a folytatásra azonban feljavultak és 1:4-ről egyenlítettek. Ezután újra elment egy adogatójáték, végül mégis a jól küzdő magyar-francia páros került szettelőnybe 49 perc alatt.

A második szett már simábban alakult, az ellenfél ebben a szakaszban csak két gémet tudott nyerni.

Babos – a honlapja szerint – először jutott negyeddöntőbe női párosban az Australian Openen.

A következő ellenfél az első helyen kiemelt Andrea Sestini Hlavácková–Csan Latisha (cseh, tajvani) kettős lesz.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő:
    ----------------------------------
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 5.)– Viktorija Golubic, Nina Stojanovic (svájci, szerb) 7:5, 6:2