Babos Tímea ismét világbajnok!

2018.10.28. 12:06

A magyar teniszezõ Kristina Mladenoviccsal az oldalán párosban lett világbajnok Szingapúrban.

Egy évvel sporttörténelmi világbajnoki címe után Babos Tímea címvédőként érkezett Szingapúrba a női párosok versenyére az idényt lezáró tenisz-világbajnokságra, és ezúttal Kristina Mladenoviccsal menetelt be a döntőbe, ahol a világelső cseh páros, Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková ellen lépett pályára – írja a Nemzeti Sport.

Babos és partnere 86 perc játék után két szettben 6:4, 7:5-re nyert és így világbajnok.

A női páros győztese fejenként 250 000 dollárral és 750 világranglista ponttal gazdagodik, a vesztes fejenként 130 000 dollárt és 540 pontot kap.

Nagyon örülök, hogy Kikivel megoszthatom ezt a pillanatot. Szeretném megköszönni a hozzátartozóimnak, és edzőimnek ezt a hetet. Nagyon jó volt itt lenni. Õszintén mondom, hogy hiányozni fog Szingapúr, ez volt itt a második tornagyőzelmem, megvédtem a címem és ennek nagyon-nagyon örülök”

– mondta Babos Tímea a pályán, mielőtt Mladenoviccsal együtt átvehették a trófeát.