Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az USA és Kína összeül Észak-Korea ügyében tárgyalni

888.hu

2017.06.16. 14:58

Amerikai és kínai diplomaták, nemzetbiztonsági vezetõk találkoznak szerdán Washingtonban egy biztonsági értekezlet keretében. Washington közleményben tudatta, hogy a fókuszban Észak-Korea nukleáris és rakétaprogramjának megfékezése lesz.
WASHINGTON, 14:58

Amerikai és kínai diplomaták, nemzetbiztonsági vezetők találkoznak szerdán Washingtonban egy biztonsági értekezlet keretében. Washington közleményben tudatta, hogy a fókuszban Észak-Korea nukleáris és rakétaprogramjának megfékezése lesz. 

A megbeszélésen az USA külügyminisztere, Rex Tillerson, a védelmi miniszter, Jim Mattis, kínai top diplomaták, Yang Jiechi kínai államügyi tanácsos, valamint Fang Fenghui tábornok, a kínai Népi Felszabadítási Hadsereg vezetője is jelen lesz – közölte az amerikai külügyminisztérium.


Ez lesz az USA-Kína diplomáciai és biztonsági párbeszéd megalakító ülése, amelyet Donald Trump elnök és Hszi Csin-ping kínai elnök indított áprilisban egy Floridában tartott csúcstalálkozón. Az amerikai külügyminisztérium szerint a cél:

az együttműködés területeinek bővítése, miközben ez szűkítené a különbségeket a legfontosabb diplomáciai és biztonsági kérdésekben is."

Az amerikai-kínai kapcsolatok az áprilisi csúcstalálkozó óta felmelegedtek, annak ellenére, hogy továbbra is aggódnak a felek a Dél-kínai-tenger területén folytatott kölcsönös törekvések és a kereskedelmi egyenlőtlenségek miatt. Rex Tillerson azt mondta, Észak-Korea lesz napirenden a jövő héten, és világossá tette, hogy Washington több segítséget vár el Kínától Phenjan nyomás alá helyezésében, hogy az felhagyjon fegyverprogramjaival. Hozzátette, hogy Kína erőfeszítései eddig "figyelemre méltóak", de "nem elegendőek". Az észak-koreai aggodalmakat az elmúlt év eleje óta több tucat észak-koreai rakétaváltozat és két atombomba tesztelése erősítette meg.

A tesztek után Észak-Korea azt állítja, hogy olyan nukleáris fegyverek kifejlesztésére törekszik, amelyek képesek az Egyesült Államokat térdre kényszeríteni, ezt a héten Jim Mattis az Egyesült Államok nemzetbiztonságának "legsürgetőbb" fenyegetettségének nevezte. Az aggodalmak nem alaptalanok. Sok szakértő úgy véli, hogy Észak-Korea valóban képes lehet erre, főleg, hogy az amerikai rakétaelhárító-rendszer nem képes 100%-os védelmet nyújtani.

A fenyegetettség természetesen Kína számára is nagy, hiszen szomszédja a kommunista rezsim. Kína már pusztán a rakétatesztek miatt is aggódhat, hiszen ha olyan ponton robbantanak nukleáris töltetet Kim Dzsongunék, ami túl közel esik a kínai határhoz, akkor a sugárfertőzés komoly gondokat okozhat az északkelet-kínai tartományoknak.

Ehhez gyorsan tegyük hozzá, hogy bár Kína részese az észak-koreai gazdasági szankcióknak, de továbbra is az ország egyik legfőbb szövetségi és kereskedelmi partnere, és nem szívesen szab ki olyan büntetési intézkedéseket, amelyek – a szakértők szerint – szükségesek ahhoz, hogy Phenjan feladja fenyegető magatartását és fegyvertesztjeit. Ezzel párhuzamosan így az is kijelenthető, hogy Észak-Korea sem akarja fenyegetni Kínát, nem úgy, mint az Egyesült Államokat. Ebből fakadóan pedig valóban van miről tárgyalnia az USA-nak és Kínának.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére