Az MTK itthon kapott ki az azeri Gabalától az EL-ben

2016.07.14. 22:36

A labdarúgó Európa Liga-selejtezőjének második körében az MTK Gyirmóton fogadta az azeri Gabala együttesét, ahol 2-1-re kikapott. Így csekély esélye maradt kiharcolni a továbbjutást a visszavágón.

Pedig lendületesen kezdett a fővárosi együttes, a 15. percben büntetőt is sikerült kiharcolni, de Kanta József kihagyta. A másik oldalon viszont bement az, aminek nem szabadott volna. Egy baloldali szabadrúgás, amely inkább beadásnak volt tervezve, érintés nélkül jutott a kék-fehérek hálójába (0-1).

A hidegzuhanytól percekig nem tért magához az MTK, de Torghelle-ék nem adták fel és mentek tovább előre. Akadtak is helyzetek, de hátra is figyelni kellett, mert a Gabala kontrái nagyon veszélyesek voltak.

Ettől függetlenül az MTK volt a jobb csapat a pályán. Ehhez képest jött az újabb  pofon a 63. percben, egy gyönyörű kombinációt követően Ozobic tekert a bal alsó sarokba. (0-2)

Az MTK mindent egy lapra feltéve támadott, és Torghelle révén sikerült is szépíteni. (1-2) Legalább a döntetlent viszont már nem sikerült kiharcolni. Így nagyon kicsi esélye maradt a fővárosi együttesnek a továbbjutásra.