Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az MSZP elnöke a korrupcióról: "tekintsük ezt lerendezettnek"

888.hu

2017.04.21. 21:18

Az MSZP elnöke, Molnár Gyula még XI. kerület polgármesterként az általa vezetett önkormányzatnál egy korrupciós bûncselekményrõl tudomást szerezve megpróbált eljelentékteleníteni több ügyet. Emellett törvényes kötelességét is megszegte, amikor nem nem tett feljelentést a vesztegetés gyanúját felvetõ ügyekben. Legalábbis erre utal egy, a Privatkopo.hu birtokába került tanúkihallgatási jegyzõkönyv.

A tanúvallomás egy bizonyos dr. G. I. tette a Budapesti Nyomozó Ügyészségen 2010. június 14-én. Ebben Wieszt János volt XI. kerületi MSZP-s önkormányzati képviselőről és dr. B. Péter András ügyvédről esik szó. A dokumentumban leírtakat szó szerint közöljük, az eredetit a privatkopo.hu-n lehet elolvasni.

Annyit előadok, hogy 2008. elején a Média 11 Kft. rendezvényén az önkormányzat házasságkötő termében négyszemközt beszéltem Molnár Gyula polgármesterrel. Neki tulajdonképpen felháborodásomban előadtam, hogy hallatlan, hogy fizetnem kellett 8.250.000 Ft-ot 2005-ben, hogy megvehessek egy ingatlant, fizetnem kellett 2007-ben egy ugyanilyen volt önkormányzati bérleményért 2.200.000 Ft-ot, és most egy nyilvános pályázaton megvett önkormányzati lakás kapcsán Wieszt János újra további 1.000.000 Ft-ot kért tőlem. (…) Molnár Gyula ezen egyáltalán nem lepődött meg, meg sem rezdült, csak annyit mondott nekem, hogy „ezek már olyan régi ügyek, hogy tekintsük ezt lerendezettnek”. (…) Az tény, hogy Molnár Gyulának Wieszt János korrupciós cselekményéről beszámoltam, ő pedig a fenti módon reagált.”

Molnár Gyula, a korrupció ellen harcosan küzdő MSZP jelenlegi elnöke tehát „egyáltalán nem lepődött meg, meg sem rezdült”, amikor az általa polgármesterként irányított önkormányzattal kapcsolatos korrupciós ügyekről szerzett tudomást.

A törvény szerint egyébként az ilyen, a tudomására jutó bűncselekményt azonnal jelentenie kellett volna a hatóságok felé.

A korrupciós cselekményekről végül az a vállalkozó tájékoztatta - 2010-ben - a Budapesti Nyomozó Ügyészséget, akitől Wieszt és két ügyvéd összesen több mint 10 millió forint kenőpénzt kért és kapott.

A Fővárosi Ítélőtábla 2014. november végén - jogerősen - Wieszt Jánost 4 év letöltendő börtönbüntetésre, valamint 500 ezer forintos pénzbüntetésre, míg két ügyvéd társát - befolyással üzérkedés miatt - 2-2 év szabadságvesztésre ítélte, de esetükben a büntetés végrehajtását öt-öt évre felfüggesztette.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére