Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az ENSZ még ma megtekerheti Észak-Korea nyaka körül a hurkot

Bokor Gábor

2017.08.05. 09:58

Diplomáciai forrásokból úgy tudni, hogy már a szombati nap folyamán szavaz az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Észak-Korea elleni szankciók szigorításáról szóló, az Egyesült Államok által elõterjesztett határozattervezetrõl, amely két júliusi ballisztikus rakétakísérlete miatt büntetné újra Phenjant.
PHENJAN, 9:58

Diplomáciai forrásokból úgy tudni, hogy már a szombati nap folyamán szavaz az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Észak-Korea elleni szankciók szigorításáról szóló, az Egyesült Államok által előterjesztett határozattervezetről, amely két júliusi ballisztikus rakétakísérlete miatt büntetné újra Phenjant.

Közép-európai idő szerint este kilenckor tűzi napirendjére a szavazást az ENSZ Biztonsági Tanácsa. A becslések szerint az Egyesült Államok által beterjesztett szankciós határozattervezet harmadával vágná vissza Észak-Korea exportból származó hárommilliárd dolláros éves valutabevételét, amelyet Phenjan atom- és rakétaprogramjára költ.

A legújabb tervezet megtiltaná, hogy exportáljon a szén, a vas és vasérc, az ólom és ólomérc, illetve a tenger gyümölcseinek készletéből. Azoknak az országoknak vagy vállalatoknak, amelyek már kötöttek Észak-Koreával a szankciós listán szereplő nyersanyagok importjáról szóló megállapodásokat, legkésőbb harminc nappal a határozat hatályba lépése után le kell állítaniuk a szállításokat.

A szankciók kiterjednének arra is, hogy a tagállamok nem vehetnének fel több észak-koreai munkaerőt. 

A BT-ben erős a meggyőződés, hogy Oroszország és Kína is támogatni fogja a határozattervezetet"

– állítják a források.

Washington egy hónapja egyeztet Phenjan legfőbb szövetségesének számító Pekinggel a határozattervezet szövegéről. A dokumentum elfogadásához a BT-ben kilenc igen szavazatra van szükség, illetve arra, hogy az öt állandó tag – az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Franciaország, és Nagy-Britannia – egyike se emeljen vétót.

(MTI

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére