Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Angela Merkel is a lengyelekért aggódik

Nagy Gábor

2017.07.19. 17:58

A német kormány szóvivõje megerõsítette a lengyel lapoknak azt az értesülését, mely szerint a kancellár hosszabb megbeszélést folytatott Andrzej Duda lengyel államfõvel.
BERLIN, 17:58

A német kormány szóvivője megerősítette a lengyel lapoknak azt az értesülését, mely szerint a kancellár hosszabb megbeszélést folytatott Andrzej Duda lengyel államfővel.

Steffen Seibert berlini sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a lengyel elnökkel folytatott megbeszélésen a hamburgi G20-csúcs és az amerikai elnök varsói látogatása mellett a jogállamisággal kapcsolatos ügyekről is szó esett. Az nem derült ki, hogy Angela Merkel vagy Andrzej Duda kezdeményezte a beszélgetést, és arra az újságírói kérdésre sem jött konkrét válasz, hogy a német kancellár miért a lengyel elnökkel beszélt, és miért nem a kormányfővel.

A szóvivő kiemelte: Berlin "nagy figyelemmel" követi a lengyel igazságügyi reform helyzetét és a lengyel "civil társadalom" demonstrációit a tervezett reform ellen. Berlin osztja Brüsszel azon sivalkodását, miszerint a lengyel reformmal kapcsolatos kérdések "nagyon alapvetően érintik a hatalmi ágak szétválasztását és a független igazságszolgáltatást".

Mint ismert, az Európai Bizottság vezetői korábban arról egyeztettek, hogy Varsó megfenyegetése céljából szóba kerülhet Lengyelország szavazati jogának felfüggesztése az Európai Tanácsban. Továbbá felszólították Varsót, hogy azonnali hatállyal vonják vissza a törvénytervezetet. Az unió szokásos érvei Varsóval szemben a következők: a reformok veszélybe sodorják a jogállamiságot, az új törvények hatással lennének a bírói függetlenségre és a jogállamiságot is fenyegetik.

A lengyel elnök kedd éjjel egy Varsóban tartott tanácskozáson arra kérte a törvényhozás résztvevőit, hogy törekedjenek a kompromisszumos megoldás elfogadására. Már a szejm által elfogadott, államfői aláírásra váró jogszabállyal kapcsolatban a Duda által javasolt változtatás lényege az, hogy bár az igazságszolgáltatási tanács (KRS) tagjait ezután a parlament alsóháza fogja megválasztani, a kinevezésükhöz háromötödös többség kell.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére