Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Amerikai képviselõ: az USA függessze fel a magyarországi ellenzéki média finanszírozását

888.hu

2018.01.12. 08:28

Andy Harris republikánus kongresszusi képviselõ arra kéri frakciójának tagjait, hogy írják alá az általa fogalmazott levelet, amelyben sürgeti az USA külügyminisztériumát, hogy javítsa kapcsolatait Magyarországgal és azonnal függessze fel azt az Obama-adminisztrációtól örökölt gyakorlatot, hogy amerikai pénzbõl finanszírozzák meg az ellenzéki média mûködését, hogy így "avatkozzanak bele a választásokba".
WASHINGTON, 08:28

Andy Harris republikánus kongresszusi képviselő arra kéri frakciójának tagjait, hogy írják alá az általa fogalmazott levelet, amelyben sürgeti az USA külügyminisztériumát, hogy javítsa kapcsolatait Magyarországgal és azonnal függessze fel azt az Obama-adminisztrációtól örökölt gyakorlatot, hogy amerikai pénzből finanszírozzák meg az ellenzéki média működését, hogy így "avatkozzanak bele a választásokba".

A levél a héten kézről kézre járt a republikánus képviselők között. Az írásban a képviselő arra kéri Rex Tillerson külügyminisztert, hogy azonnali hatállyal függessze fel a beígért hétszázezer dollárnyi adomány továbbítását az úgynevezett "független médiának" – írja a Breitbart londoni kiadása.

Mint arról korábban beszámoltunk, az amerikai külügyminisztérium 700 ezer dollárt ajánlott fel a "vidéki, ellenzéki" sajtó támogatására, amelyre pályázni lehet majd. Az esetnek nagy visszhangja volt, Jack Montgomery amerikai újságíró szerint világbotrány lenne, ha fordított esetben mondjuk az oroszok küldenének 700 ezer dollárt az amerikai médiának. A Külgazdasági és Külügyminisztérium válaszként bekérette az USA ideiglenes ügyvivőjét.

Gulyás Gergely, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője az amerikai külügy kezdeményezését úgy értékelte akkor, hogy

ez egy újabb olyan beavatkozási kísérlet a magyar politikába, amelyet az amerikai politikai elit a külföld számára – jöjjön a pénz bárhonnan – nem enged meg."

Az akciót Obama egykori, a külügyminisztériumban "rekedt" hívei rendelhették el. Egyes amerikai diplomaták ki is keltek a döntés ellen, például Faith Whittlesey, az USA egykori svájci nagykövete.

Harris képviselő azt írta levelében, hogy az Obama-adminisztráció lekezelően bánt a Közép-Európában található Magyarországgal, amelyet így "nem kívánatos állammá" tett és a médiafinanszírozási akciót félrevezetőnek tartja.

Harris, aki Maryland kongresszusi képviselője, azt írja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a nyugati civilizáció elkötelezett védelmezője és vezetése alatt Magyarország

a tömeges bevándorlás és Brüsszel hegemóniája ellen felszólaló, vezető hangadó lett." 

Harris képviselő szerint, aki maga is magyar felmenőkkel rendelkezik, ez a médiafinanszírozási akció a legújabb azon akciók sorában, amelyet a külügyminisztérium indított, hogy megsértse és aláássa a magyarországi jobbközép kormánypárt tekintélyét, amely az Egyesült Államok egyik legközelebbi szövetségese Európában.

A politikus emlékeztetett Orbán Viktor korai és azóta is fennálló támogatására Trump elnök irányában és

kritizálta Soros György beavatkozását Magyarország belügyeibe a különböző NGO-kon keresztül.

Harris szerint nemcsak, hogy Orbán támogatásáról biztosította Trumpot, hanem bizonyos területeken a politikájuk is hasonló alapokon áll, így a védelmi kérdésekben, az antiterrorizmus kérdésében, valamint a migráció kérdésében.

Ahogy Trump elnök kijelentette, hogy Amerika az első, úgy Magyarország is a nemzeti érdekeit követi, sokszor a liberális, Soros által finanszírozott ellenzék ellenében"

– emelte ki a képviselő.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére