Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Alkotmányellenes a szexuális bûnözõk közösségi médiából való kitiltása az USA-ban

888.hu

2017.06.20. 11:28

Ahogyan arról már korábban írtunk februárban, az amerikai Legfelsõbb Bíróságnak döntenie kellett arról, hogy a szexuális zaklatókat kitilthatják-e a közösségi médiából. Az USA Legfelsõbb Bíróságának döntése szerint nem.
WASHINGTON, 11:28

Ahogyan arról már korábban írtunk februárban, az amerikai Legfelsőbb Bíróságnak döntenie kellett arról, hogy a szexuális zaklatókat kitilthatják-e a közösségi médiából. Az USA Legfelsőbb Bíróságának döntése szerint nem.

Az eset – amelynek kapcsán ezt a kérdést „mérlegelték” – Észak-Karolinából származik, és már korábban is írtunk róla.

Egy ottani, szexuális bűnözőként elítélt férfi kitett egy posztot a közösségi oldalán, amellyel kapcsolatban azon örvendezik, hogy törölték a rá kiszabott közlekedési bírságot.

Nincs büntetés. Nem kell megfizetni a bírósági tárgyalás költségeit. Áldott legyen az Úr. Wow. Köszönöm Jézus"

– írta Lester Packingham Jr.

Packingham 2002-ben bűnösnek vallotta magát, mert egy gyermeket bántalmazott. A gyerek megerőszakolásával vádolták, majd szexuális bűnözőként vették nyilvántartásba.

A férfit 2008-ban egy észak-karolinai bíróság eltiltotta a közösségi média használatától, amit kiskorúak és gyermekek is használhatnak. A férfi 21 éves korában egy kiskorút zaklatott és ezért 10 hónapnyi letöltendő börtönbüntetést kapott. Packingham fellebbezést nyújtott be, amely szerint a 2008-as törvény megsértette az alkotmány első kiegészítésében garantált jogát, ami a szólás- és véleményszabadságra vonatkozik. Eddig több mint 1000 embert vontak büntetőeljárás alá, mert a bírói tiltás ellenére posztolt a közösségi médiába – írta az egyik New York-i napilap, az nydailynews.

 Anthony Kennedy bíró a bírósági határozatról azt mondta:

Az első módosítás alapvető elve az, hogy minden embernek hozzáférést kell biztosítani azokhoz a helyekhez, ahol beszélni és hallgatni tudnak, majd válaszolni, utána pedig ismét beszélni és hallgatni."

Kennedy hozzátette, hogy a virtuális helyek, mint például a Facebook és a Twitter megfelelően védve vannak.

Samuel Alito bíró egyetértett és azt írta:

A bírósághoz hasonlóan szükségtelennek tartom megoldani ezt a vitát, mert a törvény ebben a kérdésben nem vonatkozhat olyan helyekre, ahol a beszéd terjedhet."

Ez az ügy nagy figyelmet kapott a polgárjogi csoportoknál és közülük egy, az Electronic Frontier Foundation panaszt is írt a Legfelsőbb Bírósághoz az észak-karolinai törvények okán – írja a Verge.

A szervezet által írt nyílt levél szerint a regisztrált szexuális bűnelkövetők közösségi médiától való eltiltása megsérti az alkotmány első kiegészítését, mivel az internetes információk összegyűjtése és közzététele a szervezet szerint beleillik a szólás- és véleményszabadságról szóló első kiegészítésbe.

A Legfelsőbb Bíróság három konzervatív bírája figyelmeztetett, hogy bár annak ellenére, hogy a törvény valóban alkotmányellenes, de annak a hatályon kívül helyezése eltántoríthatja az USA más tagállamait, hogy azok a szexuális bűnözők jogainak korlátozásával próbálkozzanak.

Alito azt írta:

Többen is menthetetlenül úgy értelmezhetik majd a törvényt, hogy az állam képtelen megakadályozni azt, hogy a legveszélyesebb szexuális ragadozók netes oldalakra látogathassanak – például randioldalakra."

A kérdéses törvényt tehát alkotmányellenesnek minősítette a Legfelsőbb Bíróság, így az a döntés értelmében hatályát veszti.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére