Agyonverte a Fradit a Gyõr a BL-ben

2016.04.02. 16:58

A nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõjében a Gyõr Budapesten is magabiztos, 31-18-as gyõzelmet aratott a Ferencváros felett. A gyõri visszavágó csak formalitásnak tûnik.

A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Győr egészen magabiztos játékkal 31-18-ra verte a legnagyobb hazai riválist, a Ferencvárost.

Egy héttel ezelőtt a kisalföldi együttes már nagyon megverte a Fradit, akkor 33-22-re, így joggal bízhattunk abban, hogy a népligeti együttest fűti a visszavágás vágya, így ma jó és izgalmas meccset láthatunk a két csapat között.

Ehhez képest, alig telt el valamennyi az összecsapásból, és látható volt, hogy a két gárda nincs egy súlycsoportban. Az első félidő vége felé közeledve az merült fel az emberben, hogy meglesz-e közte a 10 gól különbség, még az első 30 percben? Ekkor még összekapta magát az FTC és "csak" 5 gólos hátrányban vonulhattak a pihenőre Zácsikék. (12-17)

A második játékrész is a Győr szájíze szerint zajlott, szinte azt csináltak a pályán Görbiczék, amit csak akartak. Jól működtek a lerohanások, felállt fal ellen is ment a játék, míg a Fradi védekezése egyszerűen nem állt össze és a támadásokban is pontatlanok voltak Elek Gábor lányai. Az is az igazsághoz tartozik, hogy a Győr kapusa, Grimsbö fantasztikus napot fogott ki, elképesztő százalékkal védett. Mondjuk, ez tőle nem szokatlan.

46 perc után már 10 volt közte - 14-24 - és a játék képe alapján érezni lehetett, hogy ebből még több is lehet. A játék képe pedig nem hazudott, a Győr végül 13 gólos, 31-18-as győzelmet aratott, ezzel gyakorlatilag már a Bajnokok Ligája Final Four  tagjának érezheti magát.