Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A francia muszlim fiatalok egyharmada elfogadhatónak tartja a terrorizmust

Vincze Viktor Attila

2017.03.22. 15:28

Minden harmadik franciaországi muzulmán fiatal úgy gondolja, hogy a terrorizmus "elfogadható" - többek között erre az eredményre jutott egy a párizsi merényletek után középiskolások körében elvégzett közvélemény kutatási felmérés.

Minden harmadik franciaországi muzulmán fiatal úgy gondolja, hogy a terrorizmus "elfogadható" – többek között erre az eredményre jutott egy a párizsi merényletek után középiskolások körében elvégzett közvélemény kutatási felmérés. A kutatás eredményei egyébként azt mutatják, hogy általánosságban véve a muszlimok vallásosabbak és hajlamosabbak a más vallásúakhoz képest a radikális megoldásokat választani.

A 6828 középiskolás diák megkérdezésével elvégzett közvélemény-kutatás részletes eredményeit egyelőre nem hozták nyilvánosságra a készítők, mivel attól tartanak, hogy azokat Marine Le Pen kéretlenül is felhasználná a migráció- és iszlám bevándorlásellenes elnökválasztási kampányában.

A kutatás nyilvánosságra hozott eredményei egyébként az eddigi, kapcsolódó témájú  kutatásokhoz hasonlóan azt mutatják: általánosságban véve a muszlimok vallásosabbak és hajlamosabbak a más vallásúakhoz képest a radikális megoldásokat választani.

A közvélemény-kutatás adataiból az látszik, hogy a francia fiatalok körében szoros összefüggés van az iszlám és a radikalizálódás között. A szekuláris, nem vallási alapú világ és a homoszexualitás elutasítottsága jóval hangsúlyosabb a muzulmánok körében, mint a más vallásúaknál.

A kutatás főbb megállapításai:

  • Az összes válaszadó 11 százalékának a vallás abszolút meghatározó. A keresztény diákok 6 százaléka vallotta magát ennyire vallásosnak, míg a muszlim diákok 32 százaléka.
  • A muszlim vallású diákoknak a 33 százaléka "elfogadhatónak tartja az erőszak alkalmazását ideológiai, világnézeti okok miatt." Õk azok, akik elfogadhatónak tartják a terrorcselekményeket is. Ez alapján egy fiatal muzulmán négyszer nagyobb valószínűséggel tartja vonzónak a radikális gondolatokat, mint egy keresztény.
  • A muszlim vallású diákoknak a 20 százaléka egyetértett azzal az állítással, hogy "elfogadható a vallási meggyőződés melletti fegyveres kiállás."
  • A megkérdezett középiskolások 24 százaléka azt a választ választotta a kérdőíven, hogy nem hajlandó teljes mértékben elítélni a Charlie Hebdo szerkesztőségnél elkövetett terrormerényleteket.
  • A megkérdezettek 21 százaléka pedig nem volt hajlandó teljes mértékben elítélni a Bataclan szórakozóhelynél végrehajtott mészárlást.

A közvélemény-kutatás eredményei olyannyira nem a PC elvárásainak megfelelőek lettek, hogy a kutatás teljes összegzését csak a franciaországi elnökválasztás után hozzák majd nyilvánosságra.

Ugyanakkor a trendeket tekintve ez a kutatási eredmény nem tér el a hasonló kérdésekben az elmúlt években, más uniós tagállamokban is elvégzett kutatások eredményeitől.

Ilyen volt például a 2006-os Pew Global Attitudes kutatás is, amely arra a megállapításra jutott, hogy a 18-29 év közötti európia muszlim fiatalok 42 százaléka tartotta elfogadhatónak az öngyilkos merényletek elkövetését.

Ugyanakkor ez a francia középiskolások körében készült felmérés igazolni látszik, az európai lakosságnak az iszlám vallással kapcsolatos aggodalmait.

Az EU polgárainak a többsége a közelmúltban a Royal Institute of International Affairs közvélemény-kutatásának kérdésére válaszolva a muszlim bevándorlás teljes betiltása mellett foglalt állást.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére