Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Sargentini-jelentés miatt szétszakadhat az olasz kormánykoalíció

Vincze Viktor Attila

2018.09.11. 17:00

A Magyarország elleni uniós szankciók európai parlamenti megszavazásával az Öt Csillag Mozgalom (M5S) a Ligával akar leszámolni a La Repubblica címû olasz balközép napilap szerint. Ez pedig a két olasz kormánypárt közötti kormányzati paktum végét jelentheti.
RÓMA, 17:00

A Magyarország elleni uniós szankciók európai parlamenti megszavazásával az Öt Csillag Mozgalom (M5S) a Ligával akar leszámolni a La Repubblica című olasz balközép napilap szerint. Ez pedig a két olasz kormánypárt közötti kormányzati paktum végét jelentheti.

A napilap római és brüsszeli tudósítója közös értékelésében úgy látja, az M5S a Sargentini-jelentés európai parlamenti megszavazására készül csak azért, hogy ezzel "a lehető leglátványosabban" szembehelyezkedjen a Ligával, mivel ennek vezetője, Matteo Salvini Orbán Viktor magyar kormányfő politikai szövetségese.

Az Orbán Viktor-ellenes szankciók támogatásával az M5S szabad utat ad a Ligával való végső leszámolásnak"

– írta a La Repubblica. Hozzátette: az európai "szakítás" a két olasz kormánypárt közötti paktum végét jelentheti.

Az újság hangsúlyozta, hogy az M5S európai parlamenti küldöttsége kész Magyarország ellen szavazni, a végső döntést azonban a pártot vezető Luigi Di Maio hozza meg, és neki még kétségei vannak.

Di Maio tudja, hogy ha a Ligával szakít, nincsen visszaút (...), ha Orbánnal szakít, aki az Európai Néppárt tagja, de egyezkedik a populistákkal, (az M5S) minden hidat lebont maga mögött"

– vélte a La Repubblica, kiemelve, hogy az M5S-nek nincsenek európai szövetségesei.

Az Európai Parlament kedden vitázik, majd szerdán szavaz a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentésről, amelyet Judith Sargentini holland zöldpárti képviselő állított össze. A jelentés szerint Magyarországon fennáll a veszélye az uniós értékek súlyos és rendszerszintű sérülésének, s ez indokolja az alapszerződés hetes cikke szerinti eljárás megindítását. Az eljárás végső soron akár az érintett állam szavazati jogának a felfüggesztésével vagy más komoly szankcióval is járhat, de ehhez az összes többi EU-tag egyöntetű támogatására van szükség, amit az elemzők szinte kizártnak tartanak.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére