Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A német hatóságok azt bizonygatják, hogy õk igenis foglalkoznak a keresztény rabszolgalány ügyével

888.hu

2018.08.19. 20:00

A német hatóságok már vizsgálódnak annak a jazidi nõnek az ügyében, aki a hírek szerint nemrég Németországban ismerte fel egykori bántalmazóját, aki az Iszlám Állam katonája volt. Nem is nagyon lehet tudni, hogy melyik a nagyobb szégyen: az, hogy eddig kérdéses volt, hogy egyáltalán nyomoznak-e az ügyben; vagy az, hogy az áldozat Irakban nagyobb biztonságban érzi magát, mint Stuttgartban.

A német hatóságok már vizsgálódnak annak a jazidi nőnek az ügyében, aki a hírek szerint nemrég Németországban ismerte fel egykori bántalmazóját, aki az Iszlám Állam katonája volt. Nem is nagyon lehet tudni, hogy melyik a nagyobb szégyen: az, hogy eddig kérdéses volt, hogy egyáltalán nyomoznak-e az ügyben; vagy az, hogy az áldozat Irakban nagyobb biztonságban érzi magát, mint Stuttgartban.

A német ügyészek azt nyilatkozták, hogy készek eljárást indítani abban az ügyben, amelyben egy Németországba menekült iraki, jazidi keresztény nő felismerte egykori bántalmazóját, aki terrorista volt az ISIS kötelékében és a nőt szexrabszolgaként tartotta fogva, majd adta el pénzért – írja a Deutsche Welle az AP hírügynökségre hivatkozva.

Az AP egy szövetségi ügyészségi szóvivőre hivatkozva azt is írja, hogy a hatóságoknak még több információra van szükségük a férfi kézre kerítéséhez.

A fiatal nőt kihallgattuk, ám az általa adott információk nem voltak elég pontosak"

– mondta Frauke Köhler. A szóvivő hozzátette, hogy a fiatal jazidi nő addigra elhagyta Németországot, mire az állításai nyilvánosságra kerültek.

A 19 éves jazidi nő, Ashwaq Haji Hami 2018. februárjában már másodszor látta egykori fogvatartóját és kínzóját, amikor a hatóságokhoz fordult, ám nem kapott tőlük segítséget.

Köhler azonban igyekezett hangsúlyozni, hogy a német hatóságok nem hagyták annyiban az ügyet, amiben újabb kihallgatásokra lenne szükség, ám az igazság kiderítését nehezíti, hogy az áldozat már nem tartózkodik Németországban.

Hami, az áldozat 2015-ben ment Baden-Württembergbe egy olyan program résztvevőjeként, amely segítséget nyújt a jazidi nőknek, különösen azoknak, akik az ISIS áldozatai voltak. A nő elmondta, hogy megérkezése után kétszer is belefutott egykori fogvatartójába, aki Irakban 10 héten át tartotta fogva 2014-ben.

Mint mondta, a találkozás miatt nem érezte magát biztonságban Németországban. Jelenleg a családjával egy táborban lakik Irak kurdok lakta részén.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére