Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A németeknek nem tetszik a török paktum

888.hu

2016.03.20. 17:20

Angela Merkel pártjának fõ szövetségesei, a CSU politikusai szavazást akarnak az uniós-török paktumról, az ellenzék még ennyire sem engedékeny: szerintük a kukába való a megállapodás.

A német ellenzéki pártok bírálják az Európai Unió és Törökország megállapodását a menekültválság közös kezeléséről, a kormányzó bajor Keresztényszocialista Unió (CSU) parlamenti szavazást sürget az ügyben.

A szövetségi parlament (Bundestag) legnagyobb ellenzéki pártja, a Baloldal szerint a megállapodás nem fér össze a nemzetközi joggal, mert a menekültek "kollektív kiutasítását" irányozza elő.

A német baloldal szerint: Erdogán bűnöző 

A Törökországgal kötött "paktummal" az Európai Unió sorsát Recep Tayyip Erdogan török államfőre bízza, aki "bűnöző", és nem Brüsszelben, hanem Hágában - az emberiesség elleni és háborús bűncselekményekkel foglalkozó Nemzetközi Büntetőbíróság előtt - van a helye, mert a szíriai "iszlamista gyilkos bandák támogatásával egyre több embert kényszerít menekülésre."

A zöldek szerint: Üzérkedés 

A Zöldek egyik társelnöke, Simone Peter kiemelte, hogy a megállapodás "üzérkedés a menekültek kárára" egy országgal, amely "brutálisan lép fel a kurdok, a kormány bírálói és újságírók ellen, és nem biztonságos harmadik ország menekültek számára".

Szerinte a menekültek más utakat fognak keresni, így ismét többen vesznek majd a Földközi-tengerbe. "Cinizmus ezt európai megoldásnak nevezni" - mondta. 
   

Merkel pártja kiáll Merkel mellett

Angela Merkel pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) szerint viszont a megállapodás a kancellár politikáját igazolja. A csütörtök-pénteki uniós csúcson egyhangúlag meghozott döntés éppen azt az "európai megoldást" jelenti a menekültek számának csökkentésére, . Armin Laschetet, aki szerint az "európai viszonyokhoz képest" gyorsnak számít, hogy három hónap alatt tető alá hozták a megállapodást.

A bajorok szerint: nincs áttörés

A bajor testvérpárt (CSU) elnöke, Horst Seehofer bajor miniszterelnök szerint azonban az EU-török csúcs eredménye "nem áttörés", hanem csak egy "köztes lépés". A politikus a Bild am Sonntag című vasárnapi lapban közölt interjúban kiemelte: az a veszély fenyeget, hogy megint Németországnak kell a legtöbb embert befogadnia, ezért továbbra is szükséges lenne évi 200 ezer főben korlátozni a befogadható menedékkérők számát.

A szövetségi kormány "teljes egészében átalakította menekültpolitikáját, akkor is, ha ezt nem ismeri el". A kormány "csendben elfordult a befogadás feltétel nélküli politikájától", ezt jelzi, hogy senki sem követeli a Görögországban rekedt emberek beengedését - mondta Horst Seehofer.

A német sajtó szerint

A német sajtó vegyesen fogadta az EU-Törökország megállapodást. Például a Frankfurter Allgemeine Zeitung című konzervatív lap szerint az EU vezető politikusai közül Angela Merkel dolgozott a legállhatatosabban a megállapodásért, és "főleg az ő érdeme", hogy sikerült azt megkötni. 

A liberális Süddeutsche Zeitung kommentárjában megjegyezte: "igazán remek tervet" sikerült kidolgozni, a baj csak az, hogy megvalósítása "sajnos egy kicsit túlságosan függ a résztvevők jóindulatától", ami "ritka jószág" az EU-ban és Ankarában.

Arról egyelőre nincsenek adatok, hogy a német lakosság miként értékeli a konkrét megállapodást, de az tudható, hogy a többség nem bízik Törökországban. A lakosság 79 százaléka nem tartja megbízható partnernek Törökországot a menekültválság kezelésében. 

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére