Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A migránsok betelepítésérõl tartanának népszavazást Macedóniában - Soros emberei megakadályoznák

888.hu

2017.09.25. 17:28

A Soros által támogatott baloldali macedón kormány foggal-körömmel tiltakozik a vád ellen, hogy migránsokat akar betelepíteni az országba. Az ezzel kapcsolatos, az ellenzék által kezdeményezett népszavazást azonban minden lehetséges eszközzel igyekszik megakadályozni.
Civilek, bérrettegők

Mint arról már többször is beszámoltunk, Macedónia a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány egyik kedvenc műveleti területe. Nikola Gruevszki, az ország korábbi miniszterelnöke, a jobboldali VMRO-DPMNE elnöke korábban azt nyilatkozta, hogy a macedóniai civil szervezetek 95 százaléka a Soros-hálózat befolyása alatt áll.

Soros szervezeteinek erejét mi sem mutatja jobban, minthogy megalakult az ellenpólus is: januárban Macedóniában jött létre a Stop Operation Soros (SOS), azaz Állítsuk meg a Soros hadműveletet. A szervezet egyik alapítója, Nikola Srbov elmondása szerint Soros-szervezetei Macedóniában monopolizálták a civil társadalmat, amelyet így arra használtak, hogy elnyomjanak minden, a milliárdosétól eltérő nézetet. Cvetin Cilimanov, a szervezet másik alapítója szintén beszámolt a "civilek" által használt módszerekről: ezek a szervezetek jelentéseket írtak, amelyek Nyugat-Európába is eljuttatnak. Ezekben rendszerint olyan dolgokat kritizáltak, amelyeket nehéz objektív módon megítélni, mint például a sajtószabadság vagy a bírói függetlenség. Vannak más kedvelt módszerek is:

amikor leültetnek egy asztalhoz 10 hasonlóan gondolkodó baloldali újságírót, és azok megállapítják, hogy az újságírók veszélyeztetve érzik magukat, ezt pedig megírják egy tanulmányban, kevés dolgot tehetünk. Hogyan vitatkozzunk érzelmekkel?"

– kérdezi Chilimanov. Ez a jelenség a hazai közönségnek is ismerős lehet.

A Nyílt Társadalom Alapítvány macedóniai szervezete, és a USAID által közösen finanszírozott Médiafejlesztési Központ (MK) rendszeresen készít jelentéseket a macedón média szabadságáról. A tendencia pedig egyértelmű: a szocdem kormányok alatt rendre szabadabb a média, a jobboldali kormányok alatt pedig egyik napról a másikra megszűnik a sajtószabadság.

Mostanra már nehéz megállapítani, hol végződik a Macedón Szociáldemokrata Párt (a korábbi kommunista pártnak ez az új neve – a szerk.) és hol kezdődik a Macedón Nyílt Társadalom Alapítvány"

– mondta Chilimanov.

A hatalomba vezető út

A 2016 decemberi macedóniai választások után a jobboldal szerezte meg a kormányzás jogát, azonban nem sikerült stabil kormányt alakítaniuk. A Soros által pénzelt baloldal pedig szép lassan átvette tőlük a hatalmat. Június elején Zoran Zaev lett Macedónia miniszterelnöke, a Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) az albán pártokkal együtt kezdett kormányozni. Zaev hatalomhoz vezető útja nem volt zavartalan.

Először puccsszerűen választották meg a macedón parlament házelnökét: a baloldal megszavazta a posztra a saját jelöltjét, annak ellenére, hogy a parlament napirendjén nem szerepelt az ebben a kérdésben való szavazás. Erre válaszul felháborodott jobboldaliak egy csoportja betört a parlament épületébe, ahol ökölharc alakult ki. Az erről készült képek bejárták a világsajtót. Végül a jobboldallal szimpatizáló köztársasági elnök behívatta a pártok vezetőit, hogy megpróbáljon megoldást találni a kérdésre. Számos erőszakos tüntetésre került sor az ezt követő időszakban. A baloldal végül kiegyezett a kisebb albán pártokkal, így sikerült kormányt alakítania.

Az EU-ba vezető út migránsokkal van "kikövezve"

A júniusban hatalomra került Zaev-kormány azonnal elkezdte tervezgetni a migránsok betelepítését az országba. Ennek jegyében a macedón Munkaügyi és Jóléti Minisztérium elkészített egy stratégiai dokumentumot, amelyben a migránsok be- és letelepítését részletezik. A jobboldali ellenzék szerint a terv végrehajtása azzal járna, hogy tranzitországból a migránsok célországává válna Macedónia. A Soros által támogatott baloldali kormány igyekezett cáfolni ezeket a vádakat, hazugságnak nevezve minden ezzel kapcsolatos állítást. Az ügy végül egy parlamenti bizottság előtt landolt. 

Vlagyimir Gjorcev, a Munkaügyi és Jóléti Bizottság vezetője a testület elé idézte a terület miniszterét, hogy kérdőre vonják a vezető tisztségviselőt. Gjorcevet számos önkormányzati vezető és polgármester kereste meg azzal az információval, hogy a minisztérium kérdőíveket küldött nekik, amelyekben fel akarják kutatni azokat a helyszíneket, ahol elhelyezhetőek lennének a migránsok. Demir Kapija város lakosságában az is aggodalmat keltett, hogy az ENSZ migrációügyi szervezete egy kórházrekonstrukciós programot folytat a településen és a helyiek attól tartanak, hogy ezzel párhuzamosan egy menekülttábor is épülni fog.

A migránsok befogadása azért is jöhet kapóra a baloldali Zaev-kormánynak, mert jó pontokat akarnak szerezni Brüsszelnél, ugyanis az európai integráció felgyorsítását kéri a macedón kormány az EU-tól.

Emiatt a kormány megpróbálja feloldani az ország szomszédaival szemben fennálló konfliktusait is. Két, Közép-Európából nézve meglehetősen komikusnak tűnő ügyről van szó. Bulgária és Macedónia között az okoz súrlódást, hogy Bulgária nem ismeri el önálló nyelvként a macedónt, hanem bolgár nyelvjárásnak tekinti, és a közös történelmi eseményekben szerepet vállalók nemzetiségéről is vita folyik. Görögországgal pedig Macedónia nevének használatáról tárgyalt a miniszterelnök, majd kijelentette: bizonyos engedményekre is képes az ellentétek elsimítása érdekében, akár valamilyen névváltoztatásra is hajlandó lenne. A névvita miatt Macedónia európai uniós és NATO-integrációja is késlekedik, Görögország ugyanis addig nem hajlandó zöld jelzést adni északi szomszédja számára, amíg az nem mond le a Macedónia névről.
A demokrácia felkent bajnokai ágálnak a népszavazás ellen

Macedónia jobboldali ellenzéki pártja azt követeli, hogy a kormány teremtse meg annak a lehetőségét, hogy az önkormányzatok helyi népszavazást tartsanak arról, hogy be akarnak-e fogadni migránsokat. A jobboldali VMRO-DPMNE párt azt javasolja, hogy a referendumokat tartsák az októberi helyhatósági választásokkal egy időpontban.

A helyi népszavazásokra azért van szükség, mert a közelmúltban kiderült, hogy a Soros által támogatott baloldali kormány migránsokat telepítene be Macedóniába. A népszerűtlen lépést folyamatosan cáfolja a kormány, ám tény, hogy a tervről készült egy stratégiai dokumentum és több városvezető is jelezte, hogy olyan kérdőíveket kapott, amelyen a kormány azt kérdezte a települések vezetőitől, hogy van-e a környékükön olyan helyszín, amely alkalmas lenne menekülttáborok felhúzására.

Eddig 20 település jelezte, hogy az önkormányzati választással egy időben népszavazást is tartanak.

Követeljük, hogy az Állami Választási Bizottság (DIK) engedélyezze, hogy október 15-én engedélyezze a népszavazások megtartását, mivel eddig számos polgár jelezte, hogy kiáll a kormány azon terve ellen, amely migránsok betelepítéséről szól"

– írja közleményben a VMRO-DPMNE. Olyan hírek is megjelentek, amelyek szerint a baloldali kormány 150 ezer migráns betelepítésében gondolkodik.

A baloldali kormány jogi érvekkel próbálja ellehetetleníteni a kezdeményezést, mondván, hogy problémákba ütközik a választás és a népszavazás egyidejű megtartása. Osman Kadriu jogászprofesszor jól összefoglalja a Soros által finanszírozott kormány érvelését:

A referendumot és a választásokat más szabályok és más eljárások alapján bonyolítják le. Elfogadhatatlan, hogy a két eseményt ugyanazon a napon tartsák". 

A balliberális kormány más taktikával is próbálkozik: Dragan Tevdovski, az önkormányzatokért felelős miniszterhelyettes szerint a helyi népszavazásokat érdemesebb lenne egy későbbi időpontban megtartani, hogy "az embereknek több ideje legyen tájékozódni a kérdésben". A népszavazás eltolása több időt adna a migránssimogató, Soros által is pénzelt kormányzati sajtónak a közvélemény megdolgozására.

Az Állami Választási Bizottság eddig nem foglalt állást a kérdésben.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére