2015.12.03. 22:07

Újabb éremesõ a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság második napján.

Arany- és ezüstérmekkel hoztak újabb dicsőséget hazánknak úszóink. Lássuk, kikre lehetünk büszkék!

Arany

A dobogó legfelső fokára állhatott fel ismét Hosszú Katinka, aki 100 méter háton lett Európa-bajnok. Katinka meglepődött azon, hogy ilyen nagy fölénnyel nyert:

azt hittem, közvetlenül mögöttem egy kicsit jobban fognak úszni. Egész jó időt értem el, de azért nem érzem, hogy olyan gyors lennék, mint Dohában voltam."

Aranyat hozott Verrasztó Dávid is 400 méter vegyesen, aki szerényen csak így nyilatkozott:

egész kulturált időt úsztam."

Cseh László pedig 100 méter pillangóban lett Európa-bajnok. Laci a győzelem után így nyilatkozott az M4-nek:

a végén voltak kérdések, mert a tábla és az eredményjelző nem működött, de én azért bentről éreztem, hogy elsőként nyúltam be. Ennél szebb születésnapi ajándék nem is lehet."

Ezüst

Gyurta Dani 200 méter mellen nyerte el az ezüstérmet a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Dani is elégedett az eredményével:

nem erre a versenyre voltam kihegyezve, ezt el is mondtam az Eb előtt. Én később akarok csúcsformába kerülni."

A lányaink közül pedig Kapás Boglárka második helyezésével nem egészen elégedett, mert jobb időre számított.

Érzékeltem, hogy jönnek mellettem az ellenfelek, gondoltam is rá, hogy esetleg lassítani kellene, hogy inkább ők húzzanak engem. Annak azért örülök, hogy két olyan ellenféllel küzdöttem nagyot, akik ott lesznek esélyesként az olimpiai döntőben."

Mi azért büszkék vagyunk rá, és Juhász Adélra is, aki nyolcadik helyezésével kerül fel a magyar dicsőségfalra 800 méteres gyorsúszásban nyújtott teljesítményük miatt.